• Košarkaši ‚‚Dinama“ nepobedivi u prvom delu sezone

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva u Drugoj muškoj regionalnoj ligi košarkaši ‚‚Dinama“ ekipu ‚‚Deča“ rezultatom 69:53 (18:12; 16:16; 16:10; 19:15). Prvi deo sezone pančevački tim je zavšio na prvom mestu, pošto u devet odigranih utakmica nisu pretrpeli nijedan poraz.

Pobednik susreta u Hali spotova na Strelištu rešen je tek u drugo poluvremenu, jer su se domaći igrači tokom prvog dela igre mučili u napadu. Iako su u dva navrata imali dvocifrenu prednost (18:6 i 32:22), nisu uvek pronalazili adekvatno rešenje za zonsku odbranu gostiju iz Deča, jer su se ili slabo kretali ili su prebrzo rešavali napade. S druge strane, ‚‚Deč“ je svojim iskustvom i preciznim šutem sa poludistance uspevao da održi rezultatski priključak.

U nastavku susreta ekipa Nenada Rakovca je zaigrala agresivnije u odbrani, sprečili su skokove gostiju u napadu i bržom kretnjom lopte u napadu polako podižali prednost. Osim na samom startu drugog poluvremena, domaćin je tokom većeg dela treće i četvrte četvrtine imao više od deset poena prednosti, pa su sigurnom igrom i agresivnom odbranom kontrolisali dešavanja na terenu. Iako košarkaši ‚‚Dinama“ nisu imali sjajno šutersko veče, igrom u ovom susretu, bez pomoći najdominantnijeg centra lige, Miljana Radenkovića, pokazali su da imaju kvalitet za najviši rang i da znaju da igraju i kada im ne ide.

– Ono što smo planirali na početku sezone smo i ostvarili devetom pobedom u nizu. Ovo je kraj prvog dela lige i nadamo se da ćemo nastaviti u istom ritmu i u drugom delu sezone. Odigrali smo veoma dobro od samog početka prvenstva. Ozbiljno smo shvatili takmičenje i dobro trenirali, što nas je dovelo na vrh tabele. Bilo je utamica koje smo rešili u našu korist u poslednjim momentima i nekih koje smo dobili lagano, ali i u drugom delu očekujemo žestoku borbu za prvo mesto, ocenio je jesenji deo prvenstva trener ‚‚Dinama“, Nenad Rakovac

Bez poraza u prvenstvu ekipa ‚‚Dinama“ zauzima prvo mesto na tabeli Druge muške regionalne lige, grupa ‚‚Jug“, sa 18 osvojenih bodova. Za sve klubove u ovom rangu sledi zimska pauza, a takmičenje će biti nastavljeno 6. februara 2016. godine.

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva u Drugoj muškoj regionalnoj ligi košarkaši ‚‚Dinama“ ekipu ‚‚Deča“ rezultatom 69:53 (18:12; 16:16; 16:10; 19:15). Prvi deo sezone pančevački tim je zavšio na prvom mestu, pošto u devet odigranih utakmica nisu pretrpeli nijedan poraz.