• Rukometaši „Dinama“ slavili posle prokreta

PANČEVO – Posle blagog spoticanja prethodnog vikenda u Crvenki, rukometaši ‚‚Dinama“ nastavljaju put ka Super A ligi Srbije. U 16. kolu Super B lige u Pančevu je savladana ekipa ‚‚Mokre Gore“ iz Zubinog Potoka rezultatom 29:25 (14:15) za produžetak serije nepobedivosti na domaćem terenu.

‚‚Žuto-crni“ su krenuli u svom prepoznatljivom ritmu, igrali brzo i sa mnogo udaraca na gol protivnika. Ipak, u toj brzini pravili su i česte greške u dodavanju, što su odlični igrači iz Zubinog Potoka iskoristili da, uglavnom igrom preko pivota, dođu do minimalne prednosti koju su zadržali do kraja prvog poluvremena. U nastavku ‚‚Dinamo“ je brzo došao do svoje prave igre i čvrstom odbranom u 35. minutu preokrenuo rezultat (17:16). Od tog momenta nije bilo povratka za igrače ‚‚Mokre Gore“. Prednost je polako rasla, a gosti su imali sve više problema da dođu do izgledne pozicije za šut, pa je domaćin upisao i osmu pobedu na svom terenu ove sezone.

– Poraz u Crvenki je ostavio utisak na ove mlade igrače, što je iskusna ekipa iz Zubinog Potoka uspela da iskoristi, ali mi smo u ovom susretu, za razliku od prošlonedeljnog bili jači za Branka Radanović koji je danas pokazao koliko nam znači u odbranu. Naročito u drugom poluvremenu kada smo primili samo 10 golova. U drugo poluvreme smo ušli dobro, igrali smo našu igru koju igramo sedam meseci – dobra odbrana, brza tranzicija sa dosta dobrom realizacijom. Pobeda u ovom meču će nam puno značiti i na psihološkom planu u nastavku sezone, rekao je Ivan Petković, trener ‚‚Dinama“.

Železnički rukometni klub ‚‚Dinamo“ i dalje sigurno drži lidersku poziciju na tabeli sa 26 bodova. U narednom kolu, koje je na programu za dve nedelje, „žuto-crni“ na svom terenu dočekuju ekipu ‚‚Topličanina“ iz Prokuplja.

PANČEVO – Posle blagog spoticanja prethodnog vikenda u Crvenki, rukometaši „Dinama“ nastavljaju put ka Super A ligi Srbije. U 16. kolu Super B lige u Pančevu je savladana ekipa „Mokre Gore“ iz Zubinog Potoka rezultatom 29:25 (14:15) za produžetak serije nepobedivosti na domaćem terenu.