• Rukometašice ‚‚Pančeva“ udebljivom igrom do pobede nad favoritom

PANČEVO – U 14. kolu Super B lige za žene rukometašice ‚‚Pančeva“ su odličnom igrom došle do veoma važne pobede u duelu sa ekipom ‚‚Mladosti“ iz Nove Pazove. Pančevke su slavile rezultatom 26:19 (11:9) i tako se maksimalno revanširale ekipi iz Nove Pazove za poraz u prvom delu sezone, kada je utakmica završena rezultatom 29:27.

U Hali sportova na Strelištu dva tima su odigrala kvalietatan i veoma čvrst duel. Iako su rukometašice ‚‚Mladosti“ povele (2:4) i do samog kraja prvog poluvremena imale prednost (7:9), rukometašice ‚‚Pančeva“ su uspele da stabilizuju igru u odbrani i da zaustave najbolju igračicu gostujućeg sastava Milicu Kojčić. To im je, uz nešto tečniju igru u napadu, u poslednjih dva minuta donelo preokret, pa su na odmor otišle sa prednošću od dva gola (11:9). Takva završnica prog dela igre dala je dodatno psihološku snagu rukometašicama ‚‚Pančeva“, koje su na startu drugog poluvremena, golovima Aleksandre Mitić, Svetlane Ničevski i Ivane Tanelov stekle 4 poena prednosti. Dugačka klupa i veliki broj raspoloženih igračica u meču doneo je prevagu na stranu domaćeg sastava. Nizale su se lepe akcije iz kontranapada, polukontranapada i iz pozicionih napada, golvi su postizani iz teških pozicija, ali i iz dobro izgrađenih akcija. Gošće na to nisu imale adekvatan odgovor, pa su se pančevačke rukometašice na kraju radovale osvajanju novih bodova

Najefikasnija igračica utakmice bila je Milica Kojčić, kapiten ‚‚Mladosti“ koja je postigla više od polovine golova svog tima – 10, a kako nije imala dovoljnu podršku saigračica, jasni su i uzroci poraza. U domaćem sastavu po broju postignutih golova najviše se istakla Aleksandra Mitić sa osam postignutih pogodaka, Maja Radojčin i Svetlana Ničevski su postigle po 5, a Ivana Tanelov 4 gola.

– Malo smo nervozno počele utakmicu, ali smo se borile, dale smo sve od sebe, htele smo ovu pobedu više od njih. Oni su ekipa koja želi da se bori za plasman u Super A ligu, ali mi smo u ovom trenutku bile bolje. U ovakvom duelu ekipa koje očigledno imaju kvalitet presudile su tehničke greške, a mi smo ih imale manje, ocenila je najbolja igračica ‚‚Pančeva“ u ovom meču – Aleksandra Mitić.

Ženski rukometni klub ‚‚Pančevo“ sa 15 bodova i utakmicom manje zauzima 6. mesto na tabeli. Već u sredu rukometašice ‚‚Pančeva“ putuju u Bor, gde će sa drugoplasiranom ekipom ‚‚Bor RTB“ odigrati zaostali meč 13. kola, a sledeće subote na svom terenu dočekuju

PANČEVO – U 14. kolu Super B lige za žene rukometašice ‚‚Pančeva“ su odličnom igrom došle do veoma važne pobede u duelu sa ekipom ‚‚Mladosti“ iz Nove Pazove. Pančevke su slavile rezultatom 26:19 (11:9) i tako se maksimalno revanširale ekipi iz Nove Pazove za poraz u prvom delu sezone.