• ‚‚Dinamo“ i ‚‚Topličanin“ podelili bodove

PANČEVO – U derbi susretu 17. kola Super B lige za muškarce između ‚‚Dinama“ i ‚‚Topličanina“ iz Prokuplja nije bilo pobednika. Susret je završen rezultatom 31:31 (19:14), a pančevački su ‚‚žuto-crni“ uspeli da osvoje bitan bod i tako uvećaju bodovnu prednost na vrhu tabele.

U Hali sportova na Stelištu domaći rukometaši su, pred oko 4 stotine svojih navijača, krenuli silovito i brzo, svojom lepršavom igrom došli do vođstva od 4:0. Prednost su zadržali sve do 13. minuta i promene golmana u gostujućem sastavu, nakon čega su igrači ‚‚Topličanina“ serijom 0:4 došli do izjednačenja. Gosti su ubrzo prvi put i poveli u ovom susretu, ali su ‚‚žuto-crni“ novom serijom na odmor ostišli sa pet golova prednosti (19:14). Prilike iz prvog poluvremena preslikale su se i na igru u drugom poluvremnu, s tim što je iskusna ekipa iz Prokuplja posle nekoliko preokreta stekla 2 gola viška (26:28) 12 minuta pre kraja utakmice. U neizvesnoj završnici obe ekipe su imale priliku da dođu do pobede koje nisu realizovale, pa je s obzirom na prikazanu igru podela bodova najpravednija.

Domaći rukometaši su nekoliko puta imali protivnika gotovo u ‚‚nokdaunu“, ali nikako nisu uspevali da zadaju završni udarac, što je veoma kvalitetna i itekako iskusna ekipa ‚‚Topličanina“ iskoristila da se vrati u meč. Previše grešaka su napravili mladi igrači ‚‚Dinama“ da bi došli do pobede u jednom ovako važnom duelu, punom borbe, emotivnog naboja i pritiska, ali nema sumnje da će iz ovo ‚‚remija“ mnogo naučiti.

– Mi smo odigrali sjajno prvo poluvreme, imali prednost, ali smo loše otvorili drugo poluvreme i od vođstva rezultatom 21:15, dozvolili smo protivniku da dođe na gol  zaostatka. Nismo se dobro snalazili u napadu ćitavo drugo poluvreme, ulazili smo u faulove što smo se dogovorili da ne smemo da radimo, a uz to smo napravili previše grešaka. U meču sa ovako ozbiljnom ekipom to je previše. Zbog toga, da ne bismo rizikovali previše, a prvi smo na tabeli i odgovarao nam je bod u ovom meču, nismo se zaleteli da postignemo gol u završnici, već smo hteli da sigurno iznesemo utakmicu do kraja i osvojimo taj bod. Moram da kažem, ali ne želim da to bude alibi, naša tri beka imaju po 19 godina i prvi put igraju ovaj rang takmičenja, a mi smo prvi na tabeli, istakao je trener ‚‚Dinama“, Ivan Petković

Najviše golova za ‚‚Dinamo“, šest, postigao je Ivan Radojčić, po 5 su postigli Milomir Radovanović i Miloš Vujić, Miljan Bunjevčević je postigao 4 gola, a Srđan Komlanov tri. Kod gostiju najviše se istakao Žarko Petrović sa osam postignutih golova (4 iz sedmerca), Boban Živković je dao 6, a Andrija Atanasković i Miloš Topalović po pet pogodaka.

Železnički rukometni klub ‚‚Dinamo“ je i dalje prvi na tabeli sa 27 bodova, drugoplasirani ‚‚Obilić“ ima 22, koliko ima i trećeplasirani ‚‚Šamot 65″ iz Aranđelovca sa utakmicom manje. U narednom kolu ‚‚žuto-crni“ igraju na teškom gosotvanju u Lazarevcu protiv petoplasirane ‚‚Kolubare“

T.M.

PANČEVO – U derbi susretu 17. kola Super B lige za muškarce između ‚‚Dinama“ i ‚‚Topličanina“ iz Prokuplja nije bilo pobednika. Susret je završen rezultatom 31:31 (19:14), a pančevački su ‚‚žuto-crni“ uspeli da osvoje bitan bod i tako uvećaju bodovnu prednost na vrhu tabele.