• Podela bodova u Zrenjaninu

U prvom meču 16. kola Super B lige za žene rukometašice ‚‚Proletera“ i ‚‚Pančeva“ osvojile su po bod, pošto je meč odigran u Zrenjaninu završen rezultatom 20:20 (10:11). Iako su obe ekipe imale četiri gola prednosti, nerešen ishod posle svega viđenog je čini se najpravedniji.

U Sportskom centru ‚‚Medison“ u Zrenjaninu publika je u četvrtak uveče (5. maj) moga da vidi izuzetno zanimljiv i neizvestan susret. U prvom poluvremenu bolje su igrale gošće iz Pančeva i posle pogotka Milene Živković u 22. minutu stekle maksimalnih četiri gola prednosti (4:8). Međutim, svojom igrom, ali i kvalitetnim izdanjem rukometašica ‚‚Proletera“, dozvolile su da se prednost koju su imale se istopi do odlaska na odmor (10:11). Tim koji predvodi Igor Šulović imao je prednost od dva gola sve do sredine drugog poluvremena, ali su onda domaće rukometašice za deset minuta igre napravile seriju pogodaka od 6:0 i u završnicu meča ušle pri vođstvu – 20:16 (54. minut). Svoj kvalitet i veliko iskustvo koje poseduju pančevačke rukometašice su pokazale u poslednjih šest minuta meča. Odličnom odbranom zatvorile su prilaze svom golu i onemogućile protivnice da postignu gol do kraja meča, dok su sa druge strane terena zadavale ozbiljne probleme protivnicama. Uspele su, pogocima Nevene Stanišković, Svetlane Ničvski (sedmerac) i Ivane Tanelov da dođu na gol zaostatka, da bi golom u poslednjem minutu kapiten Svetlana Ničevski donela bod timu koji predvodi.

Najefikasnija igračica u gostujućem timu bila je Maja Radojčin sa 5 postignutih golova, dok su po tri pogotka dale Marija Milićević, Svetlana Ničevski i Ivana Tanelov. U domaćem sastavu istakle su se Tamara Savković sa 5 i Maja Jovica sa četiri postignuta gola.

Ženski rukometni klub ‚‚Pančevo“ trenutno zauzima 5. mesto na tabeli Super B lige za žene sa 18 bodova. U pretposlednjem kolu prvenstva pančevačke rukometašice pred svojim navijačima igraju protiv osmoplasirane ekipe ‚‚Pirota“

T. M.

U prvom meču 16. kola Super B lige za žene rukometašice ‚‚Proletera“ i ‚‚Pančeva“ osvojile su po bod, pošto je meč odigran u Zrenjaninu završen rezultatom 20:20 (10:11). Iako su obe ekipe imale četiri gola prednosti, nerešen ishod posle svega viđenog je čini se najpravedniji.