• Pobeda fudbalera ‚‚Dinama”, poraz ‚‚Železničara”

U južnobanatskom derbiju Srpske lige grupa ‚‚Vojvodina” fudbaleri ‚‚Dinama” pobedili su ekipu ‚‚Vršca” rezultatom 1:0. Pobedonosni pogodak postigao je Aleksandar Čišič u 10. minutu meča i tako doneo svom timu 5 pobedu na svom terenu u prolećnom delu sezone.

Na Gradskom stadionu u Pančevu pred oko 150 navijača ‚‚Dinamo” i ‚‚Vršac” su odigrali kvalitetan meč, a nedostajalo je više golova da ilustruje dobru igru obe ekipe. Od početka susreta se videlo da su domaći fudbaleri zaboravili na poraz od ‚‚Sloge” iz Temerina u prethodnom kolu, pošto su odlučnim napadima krenuli ka golu protivnika. Takva igra dala je rezultat posle samo deset minuta, a strelac je bio mladi Čišić. Posle gola se uglavnom igralo na sredini terena uz povremene pokušaje ekipe ‚‚Vršca” da ugrozi gol ‚‚Dinama”. Ipak, do kraja poluvremena u napadu su bili konkretniji Pančevci, stvrolili su ozbiljne prilike, a Slaven Juriša nije iskoristio sjajan centaršut Lazara Miloševa sa leve strane da uveća vođstvo svog tima.

U nastavku su se gosti povukli na svoju polovinu, pa su stvorili samo jednu šansu da dođu do izjednačenja, ali je golman ‚‚Dinama” ispravio svoju grešku i sprečio napadača ‚‚Vršca” da uputi šut ka golu. Na drugoj strani terena nizale su se stopostotne šanse ‚‚brzog voza”, ali se Milošev, Juriša, Šalipurović i Stojanovski nisu najbolje snašli te su propale brojne prilike da se ‚‚napuni” mreža ‚‚Vršca”.

Ipak, iako igrači ‚‚Dinama” nisu postigli više od jednog gola, navijači mogu da budu zadovoljni njihovom igrom.

– Znali smo da je ‚‚Vršac” ekipa koja se dosta brani kada igra na gostujućem terenu, ponekad i sa devet igrača na svojoj polovini. Kada protivnik tako igra, treba imati strpljenja. Mi smo stvorili dosta šansi, nažalost smo ih promašili, ali ja mojim igračima nemam šta da zamerim, jer su dali maksimum. Najvažnije je da smo pobedili. Steta je što igramo ‚‚toplo-hladno”, čiji je uzrok rotacija igrača i njihova mladost, pa ne mogu u kontinuitetu da izdrže pritisak igranja, ali se nadam boljoj igri i da će sve doći na svoje mesto što više vreme bude odmicalo i što više iskustva budu imali, ocenio je trener ‚‚Dinama” Žarko Todorović.

U narednom kolu pančevački fudbaleri igraju protiv lidera prvenstva ‚‚ČSK Pivare” u Čelarevu, ekipe kojoj je ‚‚Dinamo” poslednji oduzeo bodove u prvenstvu. U jesenjem delu sezone ‚‚brzi voz” je slavio rezultatom 1:0.

– ‚‚ČSK” je ekipa koja je čvrsta, koja zna svoje ambicije, a to je ulazak u Prvu ligu. Biće veoma teško, ali mi idemo da se nadigravamo i nadam se nekom pozitivnom rezultatu, dodao je Todorović.

Četiri kola pre kraja prvenstva ‚‚Dinamo” je siguran na sredini tabele Srpske lige sa 37 bodova.

Za razliku od fudbalera ‚‚Dinama”, ekipa ‚‚Železničara”, koja igra u Banatskoj zoni, ovog vikenda ponovo nije uspela da osvoji tri boda na gostujućem terenu. Šta više, izgubili su od ‚‚Slobode” u Novim Kozarcima rezultatom 3:2, iako su imali prednost od 2:1.

Četvrti kiks na gostovanjima u prolećnom delu sezone srećom nije imao velike posledice po ‚‚Želju”, pošto su i fudbaleri drugoplasirane ‚‚Kozare” pretrpeli treći vezani poraz, pa je pančevački zonaš i dalje prvi na tabeli sa 48 bodova, pet više od ekipe iz Banatskog Velikog Sela. U narednom kolu, 27. kolu, fudbaleri ‚‚Železničara” na svom terenu dočekuju ekipu ‚‚Mladosti” iz Lukićeva. Meč na Sportskom centru ‚‚Mladost” će biti odigran u sredu, 20. maja, u 16 i 30.