• Prva pobeda ‚‚Tamiša” u Superligi

Posle šest poraza na početku Superlige Srbije Košarkaški klub ‚‚Tamiš” je odličnom igrom u drugom poluvremenu meča sa ‚‚Konstantinom” uspeo da dođe do prve pobede rezultatom 79:71 (16:23; 22:22; 21:11; 20:15). Igrači ‚‚Tamiša” su uspeli da naprave preokret i da pokažu da imaju kvalitet i karakter da se nose sa najboljim košarkaškim klubovima u našoj zemlji.

U Hali sportova na ‚‚Strelištu” meč nije dobro počeo za domaće košarkaše. Imali su mnogo problema sa šutem ‚‚Konstantina” sa distance, dok sa druge strane terena nisu uspeli da ogovore preciznim šutem. Ipak, uspeli su prodorima i igrom preko visokih igrača, Ivanovića, Vujovića i Kesara, da zadrže prednost gostiju (najveće vođstvo 14 poena) ispod deset poena. Gosti iz Niša su imali mnogo sreće, pošto su pogađali ‚‚trojke” iz svih pozicija, ‚‚preko ruke”, od table. Čak i kada se lopta odbila visoko iznad obruča, našla je put u koš. Trener Bojan Jovičić je u tim momentima smirivao igrače, nije im dozvolio da psihološki padnu i da dozvole protivniku da napravi veću prednost. O njihovoj usredsređenosti na igru i zamisli njihovog trenera govori i činjenica da su u prvom poluvremenu protivniku ‚‚prodali” samo jednu loptu, a da su, iako nisu pogodili nijednu trojku iz 11 pokušaja, igrali tečnije od protivnika.

U drugom poluvremenu stvari su došle na svoje mesto. Igrači ‚‚Tamiša” su zaigrali još borbenije i agresivnije u odbrani, što je protivniku onemogućilo da lako dolazi u pozicije za šut, a kada bi i imali priliku da upute loptu ka košu, bilo je to uz dozvoljeni kontakt ili preko ruke. Zbog toga su igrači ‚‚Konstantina” sve češće promašivali, dok su igrači ‚‚Tamiša” strpljivom igrom u napadu polako smanjivali prednost. Do prvog vođstva ‚‚Tamiš” je došao u 28. minutu utakmice (57:56) i nije ga ispuštao do kraja utakmice. U drugom delu susreta ekipa ‚‚Konstantina” nije postigla nijednu ‚‚trojku” (9 u prvom poluvremenu), a kada su se raspucali Milošević, Kruščić i Dorđević spolja, uz odličnu igru Ivanovića, Kesara, Vujovića i Bogdana Drobnjaka, bilo je jasno da ‚‚Tamiš” neće posustati i da će odličnom igrom zasluženo ostvariri prvu pobedu u Superligi.

Najzaslužniji za pobedu domaćina bili su Dušan Milošević sa 16 poena, Mladen Đorđević sa 13 i Kruščić i Ivanović sa po 10 postignutih poena. U gostujućem sastavu Nemanja Gudžić je postigao 13 poena, dok su Petar Despotović i Goran Ostojić postigli po 11 poena.

– Ova utakmica je imala dva različita poluvremena. Prvo, u kojem su oni bili bolji, i drugo u kojem smo mi bili ubedljiviji. Ono što je bio moj cilj tokom cele utakmice je da ubedim igrače da ostanu pribrani, da ne budu nervozni, jer su igrači ‚‚Konstantina” svojim pogođenim šutevima što iz izrađenih situacija, što srećno ubačenih, nas uvodili u stanje nervoze. To što smo razliku zadržali u prihvatljivim okvirima, nam je dalo krila da u drugom napravimo preokret. U poluvremenu sam rekao igračima da nemam šta da im zamerim, finese su bile u pitanju. Imali smo dobru energiju, dobro zalaganje, malo nam je nedostajalo strplljenja u napadu i discipline. Kada smo to uspeli da sprovedemo u delo u drugom delu igre, i kada se na to dodaju minijature Miloševića i Kruščića uz solidne partije plejmejkera i centara Vujovića i Ivanovića, uspeli smo da prelomimo utakmicu i dođemo do prve pobede. Skinuli smo sa sebe jedan teret, jer su ovi momci puno toga uradili ove sezone i dobili mnogo utakmica koje su bile ‚‚na jednu loptu”. Pokazali su svoj karakter i zaslužili da krunišu sve pobedom u Superligi,

rekao je posle utakmice Bojan Jovičić, trener KK ‚‚Tamiš”.

‚Tamiš” i ‚‚Konstantin” se nalaze na začelju tabele Superlige Srbije. Posle ove značajne pobede ‚‚Tamiš” ima priliku da se ponovo pred svojim navijačima pokaže u najboljem svetlu, pošto u sredu, 20. maja, u Hali sportova na Strelištu dočekuje ekipu ‚‚FMP-a” iz Železnika.