• Pobeda ‚‚Crvene zvezde” u prepunoj Hali sportova

U fantastičnoj atmosferi prepune Hale sportova ‚‚Strelište” košarkaši ‚‚Crvene zvezde” savladali su ‚‚Tamiš” rezultatom 74:52 (15:13; 21:9; 19:22; 19:8). Do poslednje četvrtine domaći košarkaši su držali rezultatski priključak, ali je kvalitet i bolji procenat pogođenih šuteva Beograđana došao do izražaja u poslednjih deset minuta, pa su posle deset odigranih utakmica u Superligi Srbije šampioni ABA lige i dalje nepoženi.

Ovakav košarkaški spektakl u Pančevu je viđen pre pet godina, kada su poslednji put u našem gradu gostovale ekipe ‚‚Crvene zvezde” i ‚‚Partizana”. Hala sportova je večeras bila krcata,a odličnu atmosferu pored ‚‚Delija” pravili su i navijači ‚‚Tamiša” koji su uz vrisak i gromaglasan aplauz ispratili svaki dobar potez svojih ljubimaca. A na ovom meču ih je bilo dosta, jer pančevački košarkaši nisu dozvolili da im se ponovi loša, melanholična igra iz nekih prethodih utakmica.

Borili su se i takvom igrom uspevali da pariraju najboljem timu našim prostorima gotovo tri četvrtine. Iako je trener ‚‚Crvene zvezde” Dejan Radonjić pokušao da rastereti i odmori pojedine igrače (Čarls Dženkins se nije ‚‚skidao”, a Markus Vilijams igrao samo 8 minuta), košakaši ‚‚Tamiša” su imali velike zasluge za nešto lošiju igru Beograđana u napadu. Njihovim padom koncentracije i sa nekoliko grešaka, što u napadu, što u odbrani, ekipa ‚‚Crvene zvezde” je to iskoristila u poslednjoj četvrtini da napravi još veću prednost i mirno meč privede kraju.

Kapiten ‚‚Crvene zvezde”, Luka Mitrović bio je najefikasniji igrač utakmice sa 16 poena (7 skokova), Nikola Kalinić je postigao 14, a Marko Tejić 11. U redovima ‚‚Tamiša” Dušan Milošević je postigao 11 poena, a pratio ga je Dragan Kruščić sa 8 postignutih poena.

– Nama je za ovaj susret primarni cilj bio da napunimo Halu, a cilj ove Superlige je da neko od ove dece, kojih je bilo mnogo, počne da trenira košarku, da nastave naporno da rade i da neko od njih, u budućnosti, bude reprezentativac, košarkaš ili dobar čovek, jer sport odvaja decu od ulice i loših stvari. Prepuna Hala sportova je pobeda Košarkaškog kluba ‚‚Tamiš” i grada Pančeva. Što se tiče mog tima, drago mi je da smo bili dostojan protivnik. Trudili smo se, borili smo se u granicama naših mogućnosti. Daleko je to od onoga što bismo voleli da odigramo u napadu, ali teško je to ostvariti protiv ovakve ekipe, kao što je ‚‚Crvena zvezda”. U odbrani smo ispunili veliki broj stvari koje smo zacrtali u toku pripreme ovog meča, dosta stvari smo prepoznali. Pokušaćemo da oporavimo ekipu za sledeću utakmicu, koja će biti odigrana već u sredu, ali biće teško, jer je ovo stvarno nehuman ritam i mislim da su igrači na granici svojih mogućnosti,

ocenio je Bojan Jovičić, trener ‚‚Tamiša”.

Pohvale za odličnu atmosferu i prepunu dvoranu u Pančevu izneo je i trener ‚‚Zvezde” Dejan Radonjić, koji se ovom prilikom zahvalio navijačima koji su došli da podrže ova dva tima.

– Mi smo odigrali korektan meč u fazi odbrane, sa dosta grešaka u napadu, ali smo kontrolisali rezultat i na kraju uradili ono zbog čega smo došli, a to je da uzmemo nove bodove. Planski smo iskoristili ovaj duel da odmorimo neke igrače, s obzirom da smo odigrali mnogo mečeva ove sezone. Mi smo kvalitetniji tim, ali ‚‚Tamiš” je večeras odigrao odličan meč i ja im želim sve najbolje,

prokomentarisao je dešavanja na terenu Dejan Radonjić, trener ‚‚Crvene zvezde”.

Košarkaški klub ‚‚Tamiš” i dalje zauzima poslednje mesto na tabeli Superlige Srbije sa 1 pobedom u deset odigranih mečeva. Meč 11. kola pančevački košarkaši igraju u sredu, 27. maja, u Sremskoj Mitrovici porotiv ekipe ‚‚Mega Leksa”. Duel u Sportskom centru ‚‚Pinki” počinje u 20 časova.