• Dva srebra i bronza za džudiste iz Pančeva i Kačareva na Prvenstvu Srbije

Džudo klub ‚‚Lokomotiva“ iz Vršca i Džudo savez Srbije proteklog vikenda su u vršačkoj Hali sportova ‚‚Milenijum“ organizovali Prvenstvo Srbije za mlađe pionire, tačnije za takmičare do 13 godina starosti. Takmičari ‚‚Dinama“ i ‚‚Jedinstva“ iz Kačareva i Vršca vratili su se sa tri osvojene medalje: dva srebra i jednom bronzanom medaljom.

Džudista kačarevačkog ‚‚Jedinstva“, Mihajlo Anđelović, se posle velike borbe u finalu kategorije do 60 kilograma okitio se srebrnim odličjem. Medalju istog sjaja osvojio je i takmičar ‚‚Dinama“ Filip Francuz koji je u finalnom meču kategorije do 34 kilograma težine izgubio od Matije Jeremića iz Džudo kluba ‚‚Rakovica“. Bronzana medalja u istoj kategoriji pripala je još jednom Dinamovcu, Vladimiru Bogdanovskom.

Treba naglasiti da je pobedničko postolje za dlaku izmaklo džudistkinji ‚‚Dinama“ Andrijani Krtenić, koja je na Prvenstvu Srbije za mlađe pionire zauzela 5. mesto.

T. M.

Džudo klub ‚‚Lokomotiva“ iz Vršca i Džudo savez Srbije proteklog vikenda su u vršačkoj Hali sportova ‚‚Milenijum“ organizovali Prvenstvo Srbije za mlađe pionire, tačnije za takmičare do 13 godina starosti. Takmičari ‚‚Dinama“ i ‚‚Jedinstva“ iz Kačareva i Vršca vratili su se sa tri osvojene medalje: dva srebra i jednom bronzanom medaljom.