• ‚‚Čukarički“ bolji od ‚‚Dinama“ (FOTO)

PANČEVO – Posle samo nedelju dana priprema, fudbaleri ‚‚Dinama 1945″ su odigrali prvu pripremnu utakmicu. Protivnik im je bio superligaš beogradski ‚‚Čukarički“, klub koji učestvuje u kvalifikacijama za učešće u Ligi Evrope. Sa dva standardna prvotimca u sastavu, Beograđani su ubedljivo savladali ‚‚brzi voz“ rezultatom 8:1 (1:1).

Na terenu sa veštačkom travom, na fudbalskom terenu pored Hale sportova na Strelištu, domaći fudbaleri su se odlično nosili sa kvalitetnijim protivnikom, dobro su se branili, imali su inicijativu u većem delu prvog poluvremena i pokazali da imaju kvalitet da se suprotstave i ekipama iz višeg ranga. Gosti su ipak prvi poveli golom Mašovića u 19. minutu, ali su domaći fudbaleri bili odlučni u nameri da dođu do izjednačenja. To se i desilo u 35. minutu, kada je posle kornera odlučno reagovao štoper Milan Nedučić, jedno od pojačanja ‚‚Dinama 1945″ u ovom prelaznom roku. Čvrstom igrom zadnje linije, dobrom kretnjom i napadačkom igrom, domaći igrači su uspeli da zadrže ovaj rezultat do kraja prvog dela igre.

U nastavku je trener ‚‚Dinama“ Srđan Živojnov promešao karte i tokom drugog poluvremena promenio čitavu postavu, kako bi proverio sve igrače koje trenutno ima u sastavu. Domaći igrači su izmenama izgubili čvrstinu u igri, što je ekipa ‚‚Čukaričkog“ iskoristila. Gotovo svaku priliku koju su izgradili uspeli su da pretvore u gol, o čemu govori i konačan rezultat, koji, može se reći, i nije najpravedniji, ako se uzme u obzir igra koju su pružili domaći fudbaleri. Za gostujući tim Radonjić je u drugom poluvremenu postigao tri gola (64, 71. i 76. minut), a Mašović (62. minut), Nako (55), Sarić (83) i Milivojević (87) po jedan gol.

– Nama danas nije bio rezultat prioritet. Jednostavno, posle nedelju dana rada sam hteo da vidim koliko moji momci mogu, šta mogu i koliko smo fizički spremni, a nadam se da će rezultati doći. Ovo je tek prva utakmica, jaka utakmica. Sve u svemu, u prvom poluvremenu smo pružili snažan otpor protivniku, u drugom sam dao šansu mlađim igračima da vidim kako igraju. Posle ovakvog rezultata ne mogu da kažem da sam zadovoljan, ali u principu video sam ono što treba ispraviti i to mi je trenutno najbitnije, istakao je posle utakmice trener ‚‚Dinama 1945″, Srđan Živojnov

Trener pančevačkog tima je dodao da ima još dovoljno vremena da se ekipa pripremi za početak sezone, da igrači treba još dosta da rade, kao i da je zadovoljan onim što su pružili novi igrači u timu.

Sledeći pripremni meč fudbaleri ‚‚Dinama“ će odigrati opet pred svojim navijačima, a protivnik će im biti ekipa OFK ‚‚Beograda“. Meč će biti odigran u četvrtak na Gradskom stadionu u Pančevu.