• Anja druga u svojoj grupi

Pančevačka plivačica, Anja Crevar, prvog dana Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru učestvovala je u kvalifikacijama discipline 400 metara mešovitim stilom. U drugoj kvalifikacionoj grupi od pet ukupno, zauzela je drugo mesto, pošto je trku isplivala za 4 minuta, 43 sekundi i 19 stotinki. Najmlađa članica srpskog olimpijskog tima zauzela je 20. mesto u ukupnom plasmanu u konkurenciji 33 takmičarke, pa nije izborila plasman u finale.

Kako je tempirala formu za Evropsko juniorsko prvenstvo početkom jula, Anja nije uspela da otpliva novi lični i apsolutni rekord Srbije (4:41,54), ali je bila bolja od takmičarki koje su znatno iskusnije od nje.

Na igrama u Riju Anja će se takmičiti i u disciplini 200 metara mešovitim stilom. Kvalifikacije u toj disciplini su na programu u ponedeljak, 8. avgusta, u 18 i 56.

T. M.

Pančevačka plivačica, Anja Crevar, prvog dana Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru učestvovala je u kvalifikacijama discipline 400 metara mešovitim stilom. U drugoj kvalifikacionoj grupi od pet ukupno, zauzela je drugo mesto, pošto je trku isplivala za 4 minuta, 43 sekundi i 19 stotinki. Najmlađa članica srpskog olimpijskog tima zauzela je 20. mesto u ukupnom plasmanu u konkurenciji 33 takmičarke.