• Marjan Lukić veteranski prvak Balkana u triatlonu

Veteran i trener Triatlon kluba ‚‚Tamiš” Marjan Lukić okitio se titulom prvaka Balkana u kategoriji takmičara starosti od 40 do 44 godine. Otvoreno Prvenstvo Balkana održano je u zagrebačkom Sportsko-rekreativnom centru ‚‚Jarun”, a u veoma jakoj konkurenciji pančevački triatlonci su osvojili jednu medalju i ostvarili zavidne rezultate. Na Balkanskom prvenstvu u Hrvatskoj okupio se veliki kvalitetnih takmičara iz koji su u Zagreb došli iz svih zemalja balkanskog poluostrva, osim Albanije, a kako je prvenstvo bilo otvorenog karaktera nadmetali su se i takmičari iz Mađarske, Holandije, Kanade, Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije, Ukrajine, Češke, Poljeske i Litvanije. Svoje mesto među više od 200 učesnika našlo je i sedam triatlonaca ‚‚Tamiša”: Vida Medić (elitna konkurencija), Danilo Jovanović (junior), Anja Davidović, Aleksija Kocić, Dušan Stojadinović, Vanja Isevski (nade) i Marjan Lukić (vetaran). Trka veterana (750 m plivanja, 20 km vožnje bicikla i 5 km trčanja) održana je po veoma toplom vremenu (start u 14:30), a imajući u vidu i veoma ozbiljnu konkurenciju uspeh, veteranskog prvaka države u akvatlonu, Marjana Lukića ima još veći značaj. On je trku veterana u ukupnom plasmanu završio na petom mestu (1:05:22), sa malo manje od tri minuta zaostatka u odnosu na pobednika, znatno mlađeg Slovenca Petera Harnolda, ali i sa čak 13 minuta prednosti u odnosu na drugoplasiranog u svojoj kategoriji domaćeg predstavnika Hrvoja Jagetića. Prvak Balkana u elitnoj konkurenciji postao je još jednom najbolji srpski triatlonac Ognjen Stojanović, član novosadskog ‚‚Triogy Racing Team-a”, dok je u konkurenciji dama zlatna medalja pripala Jani Koradej iz Slovenije. Ona je trku završila za 1 čas, 2 minuta i 45 sekundi, dok je najbolja predstavnica Srbije, Vida Medić, zauzela odlično 5. mesto sa zaostatkom od 2 minuta i 25 sekundi. Juniori su na takmičenju u Hrvatskoj morali da završe trku iste dužine kao i veterani i elitni takmičri (750 m plivanja, 20 km vožnje bicikla i 5 km trčanja). Muška konkurencija je bila izuzetno jaka, a koliko su takmičari bili izjednačeni govori i činjenica da je triatlonce na podijumu delilo samo dvadesetak sekundi, a prvih 14 učesnika kroz cilj je prošlo u razmaku od 3 minuta. Danilo Jovanović je zauzeo 13. poziciju među 37 takmičara. Trka nada sastojala se od 300 m plivanja, 10 km vožnje bicikla i 2 km trčanja i u toj kategoriji je ‚‚Tamiš” imao najviše predstavnika. U konkurenciji devojčica uzrasta od 12 do 15 godina, Anja Davidović je trku završila na 16 poziciji, dok je Aleksiji Kocić pripralo 26. mesto od 35 takmičarki. Kod dečaka ovog uzrasta Dušan Stojadinović je zauzeo 18. mesto među 29 učesnika, a Vanji Isevskom 24. mesto. Triatlonke i triatlonci jednog od najuspešnijih klubova Srbije na Balkanskom prvenstvu su ostvarili dobre rezultate i okušali se u veoma jakoj konkurenciji na međunarodnom takmičenju. Ovo je za njih ujedno bila i sjajna provera pred Državno prvenstvo u olimpijskom triatlonu koje će 9. avgusta biti održano na Vlasinskom jezeru. T.M.