• Tamiš slavio posle maratonske utakmice u Čačku

Košarkaši  „Tamiša“ pobedili su sinoć posle dva produžetka u Čačku ekipu „Borca“ rezultatom 89:91, po četvrtinama (20:19, 21:11, 12:14, 13:22, 10:10, 13:15 ) u 5. kolu Košarkaške lige Srbije. Igrač odluke bio je Dušan Vuletić, koji je postigao poene u poslednjim sekundama utakmice. Ovo je „Tamišu“ prva pobeda na gostovanju u sezoni.

Dobru partiju za pančevački tim konačno je pružio Mladen Vitorović. On je ubacio 23 poena i ostvario 9 skokova. Nikola Simić je odigrao kapitensk, šutiravši trojke 4/4, a jednu je pogodio u samom finišu regularnog dela i tako „Tamišu“ izborio prvi produžetak. U odsustvu prvog pleja Vladimira Veličkovića, šansu je iskoristio Aleksandar Ilkić postigavši 19 poena.

Ovom pebedom izabranici Bojana Jovičića sada imaju pozitivan skor 3/2 uz  8 osvojenih bodova i zauzimaju 7. mesto u KLS-u. U narednom kolu, u Pančevu gostuje vodeći „Spartak“ iz Subotice.