• Anja Crevar druga u svojoj grupi

Šesnaestogodišnja Pančevka Anja Crever zauzela je drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi na Olimpijskim igrama u Rio de Žanairu u disciplini 200 metara mešovitim stilom. Ona je trku završila za 2:15,33, što je njeno drugo najbolje isplivano vreme u ovoj disciplini.

Najmlađa članica srpskog olimpijskog tima zauzela je 27. mesto u ukupnom plasmanu, a ostvarila je bolje vreme od takmičarki koje su imale bolji rezultat od nje pred ovo takmičenje. Svojim nastupom Anja ni ovog puta nije razočarala, već je odlično plivala i nije klonula duhom, iako je još pre takmičenja bilo jasno da neće moći da prođe u polufinale.

Takmičarka ‚‚Dinama“ je na Olimpijskim igrama u Riju nastupala i u disciplini 400 metara mešovitim stilom u kojoj je u ukupnom plasmanu zauzela sjajno 20. mesto. U svom debitantskom nastupu, u disciplini 400 metara mešovitim stilom, bila je bolja od dvostruke olimpijske šampionke Kineskinje Je Šiven i najboljih takmičarki plivačkih sila poput Francuske, Nemačke i Italije.