• ATLETIKA: Pančevački Dinamo ekipni prvak Srbije u krosu

Atletičari pančevačkog Dinama postali su ekipni prvaci Srbije u krosu na Prvenstvu Srbije koje je održano u našem gradu u subotu, 27. oktobra. Dinamovci su do titule stigli u konkurenciji 49 atletskih klubova iz cele zemlje.

Jedinu medalju u pojedinačnoj konkurenciji, za Dinamo je osvojila Marija Mrkela u trci mlađih pionirki na 1000 metara. Marija je na cilj stigla druga.

U ekipnoj konkrenciji pregršt Dinamo je osvojio mnogo medalja. Titulu su osvojile mlađe juniorke, juniorke i mlađe seniorke, seniorke su bile druge, treće mesto osvojili su seniori, mlađi seniori, stariji juniori i mlađe pionirke. Posle tri godine pehar ekipnog kros šampiona je ponovo u Pančevu, što je i bio glavni cilj kluba ove sezone. Iza Dinama su ostale ekipe AŠK iz Šapca i Vojvodine iz Novog Sada.