• BENCH PRESS: Tri medalje za KDT Dinamo Pančevo na Serbian open kupu

Na Sebia open kupu u benč presu koji je održan u subotu u Trsteniku, takmičari KDT Dinamo Pančevo osvojili su tri medalje.

Jovana Radovanov bila je uspešna u svom debitantskom nastupu. Ona je u kategoriji devojaka 84+ osvojila drugo mesto. Aleksandar Kolocka se posle takmičarske pauze od skoro godinu i po dana vratio na scenu i osvojio prvo mesto u kategoriji do 74 kg ( rezultat 150 kg). Nemanja Srećković osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 83 kg sa savladanih 135 kg pri čemu je oborio prethodni lični rekord za 15 kg.

Na ovom takmičenju sudilo je i dvoje sudija iz Pančeva – Kristina Cvjetićanin i Filip Vlajić.

Naredno takmičenje na kome će pančevački dizači nastupati je Prvenstvo Vojvodine.

Zanimljivo je spomenuti da Klub dizača tegova, iako njegovi članovi redovno postižu vrhunske rezultate, nije prepoznat na javnim pozivima za finansiranje sporta Grada Pančeva. Prošle godine nisu dobili ni dinar, a po svemu sudeći ni ove neće dobiti. A vrhunski su.