• Bez pobednika u prijateljskom meču ‚‚Dinama 1945″ i OFK ‚‚Beograda“

PANČEVO, 21. jul – Fudbaleri ‚‚Dinama 1945″ odigrali su večeras drugi pripremni meč za predstojeću sezonu. Posle ‚‚Čukaričkog“, protivnik im je bio još jedan jak beogradski tim, omladinski sastav OFK ‚‚Beograda“. Ekipa sastavljena od talentovanih igrača iz cele Srbije bio je protivnik po meri ‚‚Dinamu“, pa je i nerešen rezultat na kraju susreta bio najpravedniji – 2:2.

Na Gradskom stadionu u Pančevu publika je mogla da vidi znatno bolje izdanje svojih ljubumaca, u odnosu na meč sa ekipom ‚‚Čukaričkog“. Posle nešto manje od dve nedelje pripremnog perioda, igrači ‚‚Dinama 1945″ su znatno lakše trčali, postavljali su se dobro i preciznije se dodavali, ali nisu često stvarali izgledne prilike za gol, pošto je u prvom delu igre nedosajao pravovremeni završni pas. I mladi igrači OFK-a su igrali lepo, držali loptu u nogama i pokušavali kontranapadima i polukontranapadima da ugroze gol protivnika. Ipak, dobre odbrane na obe strane terena postarale su se da mreže posle 45. minuta miruju.

U tolu poluvremena, kao i u prvom kontrolnom meču, trener ‚‚Dinama 1945″ Srđan Živojnov je napravio nekoliko izmena, kao bi uigrao tim i proverio što više igrača. Samo minut nakon što je sudija označio početak drugog dela igre, gosti iz Beograda poveli sugolom Nemanje Mićovića. Domaći igrači nisu posustajali, imali su nakon primljenog pogotka inicijativu, što im je posle kornera u 58. minutu donelo izjednačenje. Na centaršut Marjana Spasića odlično je reagovao Branislav Tošić tako što je ‚‚volejom“ loptu smestio u mrežu. Do kraja utakmice publika je mogla da vidi još dva gola. Igrači OFK ‚‚Brograda“ su iskoristili grešku odbrane ‚‚Dinama“ da iz kontranapada golom Bogdana Mandića po drugi put dođu do prednosti u 78. minutu. Ipak u poslednjem minutu susreta mladi Vanja Vuković je postigao prelep gol za izjednačenje i na taj način se postarao da pančevački fudbaleri ne dožive i drugi poraz u ovom pripremnom periodu.

– Zadovoljan sam igrom mojih igrača. U ovom trenutku mi nije važan rezultat, već kroz ove pripremne utakmice želim da proverim formu igrača i da uigram sve redove. Raduje me napredak u igri u odnosu na meč sa ekipom ‚‚Čukaričkog“. Do početka sezone su ostale još tri i po nedelje i verujem da ćemo do tada radom uspeti da otklonimo sve nedostatke i nepravilnosti u igri, rekao je posle meča trener ‚‚Dinama 1945″, Srđan Živojnov.

Narednu proveru ‚‚Dinamo 1945″ će imati 30. jula.