• Deset medalja za džudiste ‚‚Dinama“ na turniru u Beogradu

Na Međunarodnom džudo turniru ‚‚Radomir Kovačević Džigi”, koji je proteklog vikenda organizovao Džudo klub ‚‚Rakovica”, takmičari Džudo kluba ‚‚Dinamo” osvojili su 10 medalja: dve zlatne, dve srebrne i šest bronzanih medalja. Najuspešniji su bili takmičari do 11 godina, Milica Sekulović i Mateja Zubović osvajanjem najsjajnijih odličja.

U beogradski Sportski centar ‚‚Šumice” na ovaj džudo turnir došlo je oko 400 takmičara iz Srbije i Republike Srpske, a ‚‚Dinamo“ je predstavljalo 13 takmičara u kategorijama polataraca (do 11 godina), mlađih (do 13) i starijih pionira (do 15 godina).

Osim zlatnih, Milice (kategorija do 28 kg) i Mateje (kategorija dečara do 38 kg), medalje, i to srebrne, osvojili su i mlađi pioniri Jelena Stojanovski i Filip Francuz. Jelena je drugo mesto zauzela u kategoriji devojčica mlađih od 13 godina težine do 32 kilograma, dok je Filip Francuz drugo mesto osvojio u konkurenciji dečaka do 34 kilograma.

U kategoriji poletaraca bronzane medalje su osvojili: Mateja Stojanovski (do 22 kg), Marija Stojanovski (do 25 kg), Nikola Mirković (do 28 kg), Milena Sekulović (do 34 kg) i Đorđe Jakimovski (do 38 kg), dok je peto mesto u konkurenciji devojčica do 34 kg pripalo Tijani Stojanov.

Bronzanu medalju osvojio je i Ilija Tepšić u konkurenciji starijih pionira u težinskoj kategoriji do 66 kilograma.