• Džudisti „Tamiša” donose medalje i sa Kipra

Na veoma jakom međunarodnom turniru na Kipru, u konkurenciji 800 takmičara iz Grčke, Gruzije, Poljske, Ukrajne, Irske, Škotske, Rumunije i sa Kipra, pančevačka ekipa nastupila je sa 11 džudista koji su osvojili 9 medalja.

Najmlađa učesnica, Elena Tešanović, osvojila je srebrnu medalju, dok se kod starijih poletaraca na pobedničko postolje popela Tamara Grabundžija, dok je Vukan Ranislavić osvojio srebrno odličje.

Trećim mestom zadovoljili su se Todor Dubak, Vukan Taušan i Jovan Vitas.

Kod mlađih pionira uspešne su bile devojčice Natalija Novaković i Katarina Kesin, koje su osvojile srebrne medalje, dok je Pavle Ćosić izborio bronzanu medalju.

Matija Nikolić i Velibor Grabundžija završili su takmičenje na 5. mestu.

Ovaj međunradodni turnir ostaće svima u lepoj uspomeni i mladim takmičarima značiće mnogo na sticanju iskustva, a agilna uprava kluba želi da uspostavi i dugoročnu saradnju sa novim prijateljima sa Kipra i planiraju se već i nova druženja i zajednički treninzi.

Ekipu na ovom takmičenju uspešno su predvodili treneri Neda Ostojić i Aleksa Stojadinov.