• DŽUDO: Pančevački veteran je prvak sveta

Pančevački džudista, Slavko Stanišić, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji džudista starijih od 60 godina na Svetskom prvenstvu koje se održava u meksičkom gradu Kankunu.
    U izuzetno jakoj konkurenciji naš Slavko je do titule prvo morao da pobedi proslavljenog ruskog džudistu Vladimira Kuznjecova što su svi smatrali da je finale pre finala, zatim je usledila borba sa Poljskim takmičarem Spraški Edvardom, koji je za manje od dva minuta pao iponom.
    Slavko tu nije stao već mu je na megdan izašo još jedan Poljak Mažur Zbignjev koji je morao da „ploži oružje“ pred pančevačkim gorostasom, da bi u poslednjoj borbi Rus Viktor Mager izdržao 90 sekundi.
    Slavko Stanišić je na dominantan način osvojio titulu Svetskog prvaka sa 4 efektne pobede iponom i na taj način proširio svoju kolekciju medalja sa veteranskih svetskih prvenstava, podsetimo da je pre dve godine u Majamiju (SAD) bio drugi, a godinu dana pre toga i prvi.