• FUDBAL: Željin ples po kiši

U 27. kolu Prve lige Srbije Železničar je savladao Loznicu sa ubedljivih 5-0 (2-0).

Posle tri uzastopna poraza, ova pobeda pančevačkoj ekipi došla je kao melem na ranu, a očigledno da je i šok terapija sa promenom trenera urodila plodom.

Pored fudbalera sve pohvale zaslužuju i navijači koji su uprkos kiši popunili tribinu, a koji su se radovali već u 12. minutu kada je Balaž iskoristio povratnu loptu Zuvića i preciznim udarcem poslao loptu u mrežu gostiju. U 29. minutu Grgić koristi loše postavljenu odbranu Loznice i efektnim šutem vara golmana gostiju i dovodi Železničar u vođstvo od 2-0. U drugom poluvremenu gosti kao da su se predali i igrao je samo domaći tim. U 66. minutu posle kontranapada Grgić je brži od svog čuvara i kad je mogao i sam da šutira nesebično je uposlio na dugoj strani Luku Petrovića kojem nije bilo teško da loptu pošalje u praznu mrežu. U 73. minutu Petrović je uputio centaršut sa desne strane, ali lopta sve preleće u šesnestercu i završava u suprotnom ćošku gola gostiju. Konačih 5-0 postiže udarcem glavom Kordić posle odličnog centaršuta Jovanovića. Nakon meča novi trener Vladimir Gaćinović nije krio zadovoljstvo uz napomenu da se mora nastaviti u ovom ritmu i da ima još dosta da se igra do kraja prvenstva, a cilj je poznat svima-plasman u Super ligu.

Nakon ovog kola IMT je prvi sa 55 boda, Železničar je drugi sa 52, dok je Grafičar 3. sa 44 boda.