• Odbojkašice ‚‚Odbojke 013″ izgubile od ‚‚Mladosti“ iz Inđije posle pet odigranih setova

U drugom kolu Druge lige, grupe ‚‚Sever“ ekipa ‚‚Odbojke 013″ pretrpela je prvi poraz u šampionatu. Njih je u Hali sportova na Strelištu savladala ekipa ‚‚Mladosti“ iz Inđije, rezultatom 2:3 (15:25; 25:20; 25:27; 25:22 i 7:15), posle brojnih preokreta zbog čestih padova u igri oba sastava.

Odbojkašice ekipe ‚‚Odbojka 013″ su posle pobede nad jednim od favorita za plasman u viši rang, ekipe ‚‚Spartaka 2″, odigrale nešto slabije ovog vikenda, a u nekim momentima je njihovo neiskustvo uticalo na dešavanja na terenu. Iako su odlično započele utakmicu i imale ubedljivu prednost (7:0), domaće odbojkašice su dozvolile pretivnicama da preokrenu rezultati i ubedljivim rezultatom osvoje prvi set. U drugom su zaigrale znatno bolje, nisu dozvoljavale protivnicama da osvajaju dosta poena u seriji, popravile su prijem i blok, što im je omogućilo da izjednače rezultat u setovima.

Sve do sredine trećeg seta gošće iz Inđije su imale četiri poena prednosti (13:17), ali igračice ‚‚Odbojke 013″, nošene navijanjem svojih navijača, nisu odustajale. Sigurnim servisima i borbenom igrom došle su do izjednačenja i bile na pragu da reše treći set u svoju korist (24:23). Usledio je poen u kojem su sudije donele sumnjivu odluku, što je poremetilo pančevačke odbojkašice. Poljuljano samopouzdanje i lošija koncentracija omogućila je iskusnijim odbojkašicama ‚‚Mladosti“ da naprave novi preokret i povedu sa 2:1 u setovima. Četvrti set se odvijao gotovo isto kao i treći, s tim što domaće odbojkašice nisu dozvolile gošćama da naprave novi preokret, pa je pobednik rešen u petom setu. Kako su gotovom čitavog toka utakmice odbojkašice ‚‚Odbojke 013″ jurile rezultat u odlučujućem setu nisu imale dovoljno snage da naprave još jedno iznenađenje u prvenstvu. ‚‚Mladost“ je strpljivom i iskusnom igrom, bez mnogo grešaka napravila razliku i zasluženo ‚‚odnela“ dva boda iz Pančeva.

– Ekipa ‚‚Mladosti“ ima nekoliko iskusnih igračica koje su danas samo servirale i igrale sigurno za razliku od nas, koji nismo bili sigurni u svoro svim elementima koje smo odigrali, pogotovu u kontranapadu i prijemu servisa. Početak je prvenstva i mi smo danas uzeli bod, pa sa te strane moramo biti zadovoljni, međutim imamo još dosta da radimo. Mnogo nam treba rada da bi ove igračice shvatile i da bi stekle iskustvo. U prva dva kola smo osvojili tri boda i time možemo biti zadovoljni, ali igrom sigurno ne, istakao je posle meča trener OK ‚‚Odbojka 013″, Ivan Radivojević.

U narednom kolu mlade pančevačke odbojkašice igraju ponovo pred svojim navijačima, a u Hali sportova će ugostiti ekipu ‚‚Omladinca“ iz Novih Banovaca

– Sutra je novi dan. Rekao sam igračicama da kada se izgubi da se moraju izvući pouke iz poraza i da moramo da krenemo dalje. Ove nedelje moramo da oporavimo ekipu, više psihološki nego fizički. Od početka prvenstva nam je psihologija osnovni problem i moramo da ga rešavamo kroz jak trening, kroz dobar trening i mislim da neće biti problema unastavku prvenstva, dodao je Radivojević

Posle dva odigrana kola ‚‚Odbojka 013″ je ostvarila jednu pobedu i jedan poraz i sa tri osvojena boda zauzima 5. mesto na tabeli Druge lige, grupe ‚‚Sever“