• PANČEVAČKI SPORTSKI KUTAK: Dinamo opravdao ulogu favorita (FOTO)

Sponzor rubrike

Dinamo je teže nego što se očekivalo pobedio Obilić iz Beograda sa 36-32, poluvreme 18-18. Domaći rukometaši su previše opušteno ušli u meč što su gosti znali da iskoriste u prvom delu igre kada su imali  prednost i do tri gola razlike. Odbrane kao da nisu ni postojale i zato i ne čudi izuzetna efikasnost obe ekipe, što je posebno razljutilo trenera Dinama Akima Komnenića:

– Još jednom se pokazalo da je najteže osvojiti unapred upisane bodove. Zadovoljan sam samo osvojenim bodovima, jer smo odigrali jednu veoma lošu utakmicu.Žao mi je što mladi igrači ne koriste šansu i što je roviti Distol koji je ušao u igru u drugom poluvremenu imao najviše energije. Raduje me što se povređeni igrači oporavljaju i nadam se da ću u prolećnom delu prvenstva imati sve igrače na raspolaganju što je neophodno za najviši plasman i borbu za trofeje-istakao je Komnenić.

Dinamo je prelomio utakmicu tek u poslednjih 10 minuta igre kada je i gostima čini se ponestalo snage zbog čega su počeli da prave greške u napadu što je Dinamo u kontranapadima kažnjavao golovima.Tako je posle vođstva Obilića u 34. minutu od 22-20, Dinamo u 44.minutu preokrenuo na 27-25 i do kraja meča je uvećavao svoju prednost. Trener gostiju Dušan Tasić kaže da je zadovoljan nastupom svojih igrača i da nisu ni očekivali bodove od lidera na tabeli:

– U meč smo ušli potpuno rasterećeni i dobro smo odigrali.Ova utakmica nam je  poslužila da probamo neke nove varijante u napadu koje će nam dobro doći u sledećem meču protiv Kikinde gde su nam bodovi neophodni.

Kod Dinama sa 8 golova istakao se Darko Milenković,a na golu Nikola Radovanović koji je proglašen i igračem utakmice. U derbiju kola drugoplasirani Novi Pazar i trećeplasirani Železničar iz Niša odigrali su nerešeno 26-26, što najviše odgovara Pančevcima koji sad na prvom mestu imaju 3 odnosno 4 boda predosti u odnosu na svoje rivale.