• PANČEVAČKI SPORTSKI KUTAK: Dinamo prejak za Zvezdu. Pobede fudbalera i košarkaša

Sponozor rubrike:Dom

U 9.kolu Super lige za rukometaše Dinamo je u Beogradu bez većih problema savladao Crvenu Zvezdu sa 29-20, poluvreme 13-10. Najefikasniji na utakmici bio je krilni igrač Pančevaca Mladen Šotić sa 8 pogodaka, koji je proglašen i MVP meča. Dinamo je zadržao prvo mesto na tabeli sa 16 bodova, a prati ga Novi Pazar sa dva boda manje.

Košarkaši Tamiša u 6.kolu Super lige Srbije posle velike drame savladali su Novi Pazar sa 79-78.Bila je ovo izjednačena utakmica dva ravnopravna rivala, da bi na kraju više sreće imali izabranici Bojana Jovičića. Naime, u poslednjoj sekundi košarkaš gostiju Novaković promašio je drugo slobodno bacanje i tako priliku da izbori za svoj tim produžetak.U pančevačkoj ekipi najefikasniji bio je Marko Pavićević sa 15 koševa, dok je Džarid Rouds imao 11 skokova uz 12 koševa. Tamiš posle 6 odigranih kola ima polovičan skor od tri pobede i isto toliko poraza i nalazi se u sredini tabele.

Fudbaleri iz našeg grada u 13 kolu Srpske lige-grupa Vojvodina bili su veoma uspešni. Železničar je na svom terenu pobedio Radnički iz Zrenjanina sa 3-2,poluvreme 1-0. Denis Ilić je postigao jedan gol, a dvostruki strelac bio je Danilo Kovačević. Popolarni „Željo”povećao je prednost na tabeli i nalazi se na prvom mestu sa 35 bodova, a Bačka iz Subotice koja je igrala samo 1-1 u Bečeju sad ima 30 bodova.

Dinamo je na Grdskom stadionu bio ubedljiv protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice.Golovima Ninkovića,Šarčevića i Stojanovskog ostvario je pobedu od 3-0 i tako se probio na peto mresto na tabeli.