• PANČEVAČKI SPORTSKI KUTAK: Dunav se ulio u Tamiš

Sponozor rubrike:Dom

U 20.kolu Košarkaške lige Srbije Tamiš je u derbiju začelja pobedio Dunav iz Starih Banovaca sa 98-83, po četvrtinama 26-22, 24-22, 27-15 i 20-24.

Važnost utakmice kao da je na početku meča vezala ruke igračima obe ekipe. Trojkama Vasića Tamiš je ipak uspeo da stekne prednost u prvoj četvrtini, a u drugoj domaći košarkaši uspevaju da se „odlepe” na 41-33.To sve kao da je bila uvertira za ono što će uslediti u drugom poluvremenu,a što je publika koja je ispunila halu sportova strpljivo iščekivala. Za samo tri i po minuta u trećoj četvrtini Tamiš pravi seriju od 15-1 i to pre svega  zahvaljujući novim pojačanjima iz SAD-a – Jaridu koji je postigao 4 uzastopne trojke i Feneru koji je u tom periodu igre dao jednu trojku.

Pančevci su poveli sa 67-45 i tad je bilo jasno da bodovi ostaju kraj Tamiša. Gosti su uspeli do kraja samo da ublaže poraz, ali ono što je još vrednije od ove pobede je i razlika od plus 15, jer sad Tamiš ima i bolji međusobni skor što može biti od presudnog značaja na kraju prvenstva.

Ekipa Bojana Jovičića u sledećem kolu igra još jednu veoma važnu utakmicu i to u Novom Sadu protv poslednjeplasirane Vojvodine. Ako ponove igru od večeras, treba očekivati dobar rezlutat i beg iz opasne zone.