• PANČEVAČKI SPORTSKI KUTAK: Rukometaši Dinama slavili u derbiju

Sponozor rubrike:Dom

Rukometaši Dinama u derbiju 7.kola Super lige pobedili su u Leskovcu Dubočicu sa 20-19, poluvreme 12-11.

U susretu dve prvoplasirane ekipe viđen je izuzetno zanimljiv meč u kojem se Dinamo bolje snašao.. U prvom poluvremenu ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi u finišu Dubočica stekla i najveću prednost od 11-9. U poslednja dva minuta Pančevci imaju na terenu prednost od dva igrača više što znalački koriste i prave mini seriju od 3-0 i na odmor Dinamo, ipak odlazi sa prednošću od 12-11.

U nastavku meča gosti su pojačali odbranu,što je domaće rukometaše zbunilo, napravili su nekoliko početničkih grešaka, a Dinamo je brzim kontranapadima sve to efektnim golovima kažnjavao.Tako je već u 41.minutu na semaforu pisalo 13-18,a u 47.minutu bilo je i 14-20. Malo ko je tad mogao da pretpostavi da se mreža Dubočice do kraja više neće zatresti. Domaćin koristi opuštanje gostujućih igrača i stiže do 19-20. U poslednjem napadu 30 sekundi pre kraja imali su Leskovčani i šansu da izjednače, ali su rukometaši Dinama uspeli da se odbrane i da pobede. Posle 7.kola Dinamo je prvi na tabeli sa 12 bodova, a Dubočica je ostala na drugom mestu sa dva boda manje.

U nedelju 03.novembra Dinamo igra protiv poslednjeg Šamota i biće to prilika i da se učvrsti na liderskoj poziciji.