• PANČEVAČKI SPORTSKI KUTAK: Tamiš izborio opstanak!

Sponozor rubrike:Dom

U poslednjem kolu Prve košarkaške lige Tamiš je u odlučujućoj utakmici za opstanak u ligi pobedio Vršac sa 85-80, po četvrtinama 29-19/ 17-25/ 21-18/ 18-18.

Odlično phihološki pripremljena ekipa Tamiša iako bez pomoći publike započela je meč na pravi način i već u prvoj četvrtini stekla je prednost od 10 koševa. U drugoj četvrtini gosti se vraćaju u igru i na odmor Pančevci odlaze sa minimalnom prednošću od 2 poena. Drugo poluvreme Tamiš je furiozno počeo i odmah je napravio seriju od 8-0. Prednost od 10 koševa izabranici Bojana Jovičića znali su da sačuvaju, iako je Vršac u poslednjem minutu stigao na tri koša zaostatka, ali gosti nisu imali snage za  preokret.

Tamiš je ravnomerno raspodelio snage i svi su bili šuterski podjednako raspoloženi.Najefikasniji na meču bio je Aleksa Čubrilo sa 17 koševa, ali odlični su bili i Predrag Prlja sa 16, Miloš Nikolić sa 14 i pojačanja od zimus Fener i Jarid sa 13 postignutih koševa.