• PANČEVAČKI SPORTSKI KUTAK: Tamišu bodovi za opstanak

Sponozor rubrike:Dom

Košarkaši Tamiša u 24.kolu košarkaške prve lige Srbije pobedili su Napredak iz Aleksinca sa 69-66, po četvrtinama 18-17/ 19-17/ 14-11/ 18-21.

U prve  dve četvrtine u veoma izjednačenoj utakmici Tamiš je bio na kraju bolji za jednu loptu, ali je kontrolisao utakmicu i uvek bio u minimalnom vođstu.Kad god je trebalo Fener je pogađao i ulivao sigurnost, jer je ekipa imala na koga da se osloni u neizvesnoj završnici. U trećoj četvrtini Pančevci uspevaju i da naprave razliku od 12 koševa razlike (48-36). Ipak, u poslednju četvrtinu gosti ulaze sa samo 6 poena zaostatka.

Tu prednost je Tamiš održavao sve do samog kraja,ali nikako nije uspevao da prelomi utakmicu i da uđe u mirnu završnicu. Napredak minut i po pre kraja stiže do 65-63. Tamiš uzvraća, ali kada je Mikavica 13 sekundi pre kraja pogodio trojku za 67-66 domaća publika je utihnula. Gosti prave brz faul,a na liniju slobodnih bacanja otišao je Nikolić kome ruka nije zadrhtala.Pogada oba slobodna bacanja,a gosti promašuju šut za tri poena.

Posle svega viđenog Tamiš je zasluženo osvojio zlata vredne bodove za opstanak u ligi,koji dobijaju još više na značaju, jer je OKK Beograd izgubio u Čačku i sad ima isti skor kao i Tamiš.Poslednja dva kola biće veoma zanimljiva,a Tamiš sad ima mnogo veće izglede za opstanak i izabranici Bojana Jovičića opet sami odlučuju o svojoj sudbini.