• Pančevački strelci najuspešniji

Prvo mesto na Kupu Vojvodine za radnike, u muškoj i ženskoj konkurenciji, osvojili su pančevački takmičari. Oni su predstavljali Južni Banat, a u pojedinačnoj konkurenciji su sve medalje takođe otišle u Pančevo.

Streljačka druzina „Pančevo 1813″ je 9. oktobra bila domaćin ovogodišnjeg KUP-a Vojvodine za radnike, koji je uspešno organizovao Savez „Sport za sve“ Vojvodine. Iz sedam vojvođanskih okruga nastupile su četiri kompletne ekipe, a pančevački strelci koji su predstavljali Južni Banat, bili su najbolje pripremljeni i ubedljivo su osvojili sva priznanja u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji.

Ženska ekipa Južnog Banata u sastavu: Zlatinka Đukic, Snežana Fodor i Stanka Jakimovska je ubedljivo osvojila prvo mesto, a pojedinačno je trijumfovala Zlatinka Đukic sa 350 krugova, druga je bila Bojana Gojković sa 321, a treća je Stanka Jakimovska sa 320 krugova, koliko su imale i Snežana Fodor i Dajana Antonić, takođe Pančevke.

Muška ekipa Južnog Banata u sastavu Dragan Krnjački, Dragutin Dimitrijević i Jovan Pavlica, takođe je ubedljivo osvojila prvo mesto, a pojedinačno je trijumfovao Dragan Krnjački sa 346 krugova, drugi je bio Jovan Pavlica sa 344, treći je Miloš Terzić sa 342, a slede sa po 340 krugova Dragutin Dimitrijević i Milenko Drinjak, takođe Pančevci.

Po rezultatima se vidi da su strelci iz pančevačkih kolektiva bili ujednačeni i da će se u ovom ciklusu takmičenja voditi žestoka borba.

Ovo je prvo takmičenje, a naredne godine će biti Prvenstvo Vojvodine, a potom i kvalifikacije za Radničku olimpijadu 2020. godine.