• Pančevci vicešampioni Srbije u akvatlonu

U nedelju, 8. avgusta, na Vršačkom jezeru održana je trka prvenstva Srbije u akvatlonu, disciplini triatlona koja se sastoji od 1.000 metara plivanja i 5.000 metara trčanja. Pančevci Anja Davidović i Marjan Lukić osvojili druga mesta u apsolutnij konkurenciji i tako postali vicešampioni države, saopštio je Triatlon klub „Tamiš“.

Na pobedničkom postolju se našao i Bogdan Jelača, treći apsoltno kod muškaraca, a pančevački Triatlon klub „Tamiš“ predstavljala su ukupno 23. takmičara svih kategorija.

– Marjan Lukić zlato, takmičari od 41 do 50 godina

– Slobodan Stančul bronza, takmičari od 41 do 50 godina.

Organizator ove trke bio je TK „Ahil“ iz Vršca. Sezona se nastavlja trkom kupa STU 22. avgusta u Somboru.

Triatlonci Tamiša su se u subotu, 7. avgusta, takmičili i na međunarodnom plivačkom maratonu Ada Međica. I na tom takmičenju osvojeno je mnogo medalja: