• Pančevke izgubile u derbiju

PANČEVO – Rukometašice „Pančeva“ poražene su od „Mladosti“ na gostovanju u Novoj Pazovi, u prvom kolu Super B lige Srbije.

Domaće igračice su slavile posle neizvesne utakmice rezultatom 22:19, na poluvremenu (10:7). Ženski rukometni klub „Pančevo“ je parirao iskusnom domaćinu tokom celog susreta, i u 53. minutu je stigao i do prvog i jedinog vođstva pri rezultatu 17:18. Usledila je nešto čvršća odbrana obe ekipe, tako da je dva minuta pred kraj rezultat glasio 19:19. U samom finišu „Mladost“ postiže tri gola i rešava utakmicu u svoju korist. Kod domaćih najefikasnija igračica na utakmici bila je Jelena Vuković, dok je kod Pančevki to bila Ivana Tanelov. Obe su postigle po sedam golova.

– Nemam šta da zamerim mojim igračicama. Zaista su se borile i na tome im čestitam. Ovaj poraz nam je teško pao jer se meč prelomio u samom finišu. Mislim da su oba tima dala svoj maksimum na terenu i da je utakmica opravdala epitet derbija. Potrudićemo se da u narednom periodu treniramo još jače, kako bismo unapredili svoju igru i podigli nivo kvaliteta ekipe. U narednom kolu dočekujemo „Proleter“ iz Zrenjanina i svakako da očekujem pobedu na domaćem terenu, izjavio je Marko Krstić mladi strateg Ženskog rukometnog kluba „Pančevo“.