• PANČEVO: Kanonada na Sportskom centru – proradila „Dizelka“

U 26. kolu Prve lige Srbije u jednoj od najvažnijih utakmica prvenstva fudbaleri Železničara su ostvarili do sad najubedljiviju pobedu u prvenstvu. Savladali su direktnog konkurenta za opstanak, Jagodinu sa 5-2, poluvreme 1-1.

Već u 3. minutu prvu priliku u gol pretvara Predrag Sikimić snažnim šutem iskosa sa desne strane.U 25.minutu isti igrač imao je još bolju šansu, ali šutirao je pored stative. I kad se očekivao kraj prvog poluvremena neodlučnu reakciju odbrane domaćih kažnjava Milić koji jednu odbijenu loptu dočekuje na 20-tak metara i snažnim šutem je šalje u rašlje iza leđa golmana Kneževića,

I drugo poluvreme počinje savršeno za domaću ekipu. Već u 50.minutu Jovanović pogađa stativu, a na pravom mestu je ponovo Sikimić kome nije bilo teško da se upiše u listu strelaca i Železničar ponovo vodi, 2-1.Radost je trajala samo dva minuta. Još jedan poklon domaće odbrane kažnjava Izihiri koji izlazi sam ispred golmana i izjednačava rezultat na 2-2.

U 59. minutu Sikimić je asistent,a Konatar iskosa sa leve strane snažnim šutem dovodi svoj tim i treći put u vođstvo

Ovaj pogodak kao da je slomio otpor gostiju. U 62. minutu Stanić lepo proigrava Sikimića koji postiže het-trik,a u poslednjem minutu dobru igru golom kruniše i Petar Stanić za konačnih Železničar-Jagodina 5-2.