• PANČEVO: Železničar oduševio navijače

U 9. kolu Prve lige Srbije fudbaleri Železničara na svom terenu savladali su Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 4-1 (2-1). Trebao je ovo da bude derbi kola , jer su gosti kao i domaća ekipa pretedenti za ulazak u Super ligu. Pančevci sa novim trenerom od prvog minuta igrali su kao preporođeni i odigarli su najbolji meč na svom terenu u ovom prvenstvu.

A nije počelo sve kako bi trebalo. Železničar je stvarao i propuštao šanse u prvih 30 minuta, a gosti su promašaje kaznili u 31. minutu posle kontranapada kada je Pančevac Lazar Milošev zatresao mrežu kluba čiji je dres nosio prošle sezone. Nije to pokolebalo domaće fudbalere i ono što je bilo primetno svi su bili veoma angažovani na terenu i veoma borbeni.

Nagrada je stigla u 37. minutu kada je Grgić postigao lep pogodak za izjednačenje,a tri minuta kasnije isti igrač koristi grešku odbrane Metalca i dovodi svoj tim u vođstvo. U drugom poluvremenu pančevačka ekipa je nastavila tamo gde je stala posle prvih 45 minuta igre.

Igrao se 59. minut kada je na 20 metara dosuđen slobodan udarac . Loptu je namestio Dimitrić  koji je  efektnim šutem skinuo  paučinu iz gornjeg desnog ugla gostujućeg golmana.

U 75. minutu posle još jedne lepe akcije na pravom mestu našao se odbrambeni fudbaler Simčević koji jedan odbitak šalje u mrežu Metalca i postavlja konačnih 4-1. Posle utakmice zadovoljan je bio i trener Železničara Tomislav Sivić:

– Bila je ovo jedna odlična utakmica protiv jakog protivnika.Imao sam dobre saradnike u svojim igračima što je rezulturalo ovim što ste videli na terenu. Nije nas poremetilo vođstvo gostiju, jer znali smo da moramo da pobedimo i u svojoj nameri smo i uspeli zahvaljujući izuztenom zalaganju svih igrača – zaključio je Sivić.