• Panteri pojeli Legionare

U trećem kolu Juniorske lige Srbije u američkom fudbalu „Panteri“ iz Pančeva su savladali „Legionare“ iz Sremske Mitrovice 26:14 u utakmici koja je odigrana na SRC-u „Mladost“. Posle izjednačenog prvog poluvremena, gde je rezultat bio nerešen 6:6, domaći igrači su u nastavku bili dominantni u svim segmentima igre. Napad i specijalni tim su odlično funkcionisali dok je odbrana „Pantera“ bila čvrsta i agresivna.

Bojan Kovačević, glavni trener „Pantera“, bio je prezadovoljan izdanjem svojih momaka pred domaćom publikom.

Veoma sam zadovoljan prikazanom slikom naše ekipe na današnjoj utakmici. Momci su u meč ušli sa odličnim stavom. Bili su motivisani da pokažu domaćoj publici da mogu odigrati mnogo bolje nego što je to bio slučaj u prvom kolu, kada smo bili poraženi ubedljivo od strane ekipe iz Novog Sada. Igrali su koncentrisano, borbeno i timski, što je rezultiralo pobedom.

Kovačević se osvrnuo i na narednog rivala, kao i o šansama „Pantera“ da se nađu u plej-ofu.

Poslednja utakmica regularnog dela sezone je u gostima protiv beogradskih „Vukova“. Okrećemo se toj utakmici i idemo na pobedu kojom bismo overili plej-of. Iako su za ulazak u plej-of u ovom trenutku šanse realne, još uvek o tome ne razmišljamo. Idemo korak po korak, i razmišljamo isključivo o sledećem protivniku.

Jedan od glavnih igrača u napadačkom timu „Pantera“, Stefan Savičić, ističe da se uloženi trud na treninzima isplaćuje iz utakmice u utakmicu.

Jako sam zadovoljan igrom cele ekipe, svi su dali svoj maksimum. Drago mi je što smo ostvarili pobedu, koju smo zaslužili svojim trudom. Bilo je malo problema u prve dve četvrtine, ali smo u nastavku pokazali sav svoj kvalitet.

Naredno kolo Juniorske lige Srbije u američkom fudbalu je za dve nedelje.