• Plivačima Dinama 26 medalja u Sarajevu

Proteklog vikenda, 2. i 3. aprila, u Sarajevu je održan XIX međunarodni plivački miting „Sarajevu s ljubavlju 2022“. Među 379 plivača iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije, Pančevo je predstavljalo sedam takmičara.

Uz šest plivača, koje trenira Biljana Šondić, nastupala je najuspešnija plivačica Dinama Anja Crevar. Osim popravljenih vremena, svi naši plivači, osvojili su medalje, a ukupno ih je osvojeno 26.

Anja Crevar osvojila je prva mesta i zlatne medalje u disciplinama 100m prsno, 200m leđno i 400m kraul, dok je u disciplini 50m delfin, osvojila srebrnu medalju.

Najsjajnije su bile medalje Marte Konstantinov. Ona je osvojila 6 zlatnih medalja. U disciplinama 50m prsno, osvojila je dve medalje u svojoj i u apsolutnoj kategoriji, 100m prsno i 200m mešovito, po dve zlatne medalje u pred finalnim i finalnim trkama.

Andrea Nađ u disciplini 50m prsno i srebro, 100m prsno srebro i bronza i u disciplini 200m prsno dve srebrne medalje.

Dagmar Husarik 200m leđno i 400m mešovito zlatna i bronzana medalja.  U disciplini 10m delfin srebrna medalja.

Andrea Poljak u disciplini 100m ledjno bronzana medalja, a u disciplini 200m leđno srebro i bronza.

Stefan Miltenović je osvojio tri srebrne medalje i to u disciplinama 100m leđno i kraul i 200m kraul.

Martin Ćirković je osvojio zlatne medalje u disciplinama 50, 100 i 200m prsno i dve srebrne medalje u disciplinama 50m delfin i 200m prsno. Martin je osvojio pehar, kao najuspešniji takmičar u svojoj kategoriji.