Sport

Poraz Banat Bullsa u Kragujevcu, i nedelju u Pančevu gostuju Blue Dragons-i

Izvor:
013info Čet, 08/10/2020 - 22:10

U prvoj utakmici Prve lige Srbije u američkom fudbalu, prvi regionalni klub Banat Bulls pretrpeo je poraz na gostovanju u Kragujevcu od aktuelnih prvaka Srbije Divljiv veprova. Kragujevčani su utakmicu dobili rezultatom 41:29.

Bulls-i su na pauzu otišli sa vođstvom 15:12, ali se u drugom poluvremenu sve promenilo. Smenjivali su se u vođstvu, sve do poslednjih 3 minuta kada su isključeni glavni trener i predsednik Wild Boars-a. Posle duge pauze, Bulls-i su započeli svojih novih 3 pokušaja, ali zbog cele situacije koja je dovela do isključenja čelnika Kragujevca i same pauze, nisu mogli da poentiraju i preokrenu rezultat u svoju korist.

Iako nisu pobedili, Bikovi su odigrali sjajnu utakmicu i nisu odustajali sve do poslednjeg sudijskog zvižduka. Ovog vikenda, tačnije u nedelju od 15 časova, na terenu kod Hale sportova, momci iz Banat Bulls-a u okviru drugog kola 7 na 7 Prve lige Srbije dočekaće ekipu Blue Dragons iz Beograda.

Nažalost, zbog epidemiloške situacije u Srbiji, utakmica će se igrati bez prisustva publike. Za sve navijače Banat Bulls-a ekipa će se potruditi da detaljno prenosi kretanje rezultata na zvaničnim profilima kluba na društvenim mrežama. Ako ne možete da budete uz njih na tribinama, moći ćete da budete online.