• STRELJAŠTVO: Pančevac Dejan Pešić najbolji u prvom kolu Kupa Srbije

Proteklog vikenda je u Novom Sadu održano prvo kolo Kupa Streljačkog saveza Srbije u gažanju vazdusnim sportskim oružjem, na kojem je nastupilo sedam takmicara Streljacke družine „Pančevo 1813“. Najuspešniji strelac iz Pančeva je i dalje Dejan Pešić, koji je sa 625,3 krugova osvojio prvo mesto i 12 bodova u konkurenciji seniora i time potvrdio očekivanja selektora SS Srbije Dragana Donevića i nastavak uspešne borbe u reprezentaciji .

Ekipa seniora puškom, je osvojila šesto mesto i pet bodova, a pored Dejana Pesica, nastupili su i Gabriel Dautović koji je ubio 606,0, Dalibor Pavlović 582,9 i kadet Aleksa Rakonjac 584,5 krugova.

Ekipa seniora pištoljem,je osvojila četvrto mesto i sedam bodova, a nastupili su Jovan Pavlica sa 529, Aleksandar Zubović sa 500 i mladi Đorđe Jovčević sa 528 krugova,koji je osvojio i osmo mesto u konkurenciji juiora i tri boda za finale Kupa SSS koje ce biti održano u februaru naredne godine, a nakon tri kola takmicenja za bodove.

Naredno kolo ce biti održano 10. oktobra u Smederevu.