• Uspeh atletičara „Panonije“ na prekograničnom ultramaratonu

Na prekograničnom „Ultramaratonu Baja Sombor 2019“, koji je održan u nedelju, 1. decembra, predstavnik AK „Panonija“ Željko Zeljković, zajedno sa Šarkezi Arpadom, osvojio je prvo mesto u štafeti od dva člana, dok je u pojedinačnom plasmanu Željko zauzeo 4. mesto.

Ova ultramaratonska trka između bratskih gradova Baja (HUN) i Sombor (SRB) trčana je u dužini 48 km i to pojedinačno, dvočlane štafetne ekipe i tročlane štafetne ekipe.

Ovogodišnji ultramaraton kraći je za oko 12 kilometara u odnosu na prethodne, jer je došlo do izmene staze, pa su takmičari prešli mađarsko-srpsku granicu na graničnom prelazu Rastina i preko Gakova trčali ka cilju u Somboru.

Ceo događaj projekat je koji podržava Evropska unija pod nazivom Hungary-Serbia Greenways, a na ovogodišnjem, šestom po redu Ultramaratonu Baja – Sombor učestvovalo je više od 150 takmičara.