• Đoković ne može sâm – Srbija bez finala Dejvis kupa

Teniska reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske (1-2) u polufinalu Dejvis kupa.

Odlučujući poen Hrvatima doneo je najbolji dubl sveta, Mate Pavić-Nikola Mektić, koji je savladao Novaka Đokovića i Filipa Krajinovića, 7:5, 6:1.

Srbija je ostala bez šansi da se bori za drugu titulu u takmičenju, nakon one osvojene 2010. godine.

Sa druge strane, Hrvatska se osvetila Srbiji za poraze u Splitu 2010. i Kraljevu 2015. i tako stekla šansu da posle 2005. i 2018. opet stigne do trofeja.

Od starta duela Hrvati su bili ti, koji su lakše osvajali gemove na svoj servis.

Srpski dubl se već u drugom gemu susreo sa čak četiri brejk lopte, ali je Đoković servirao dobro kada je bilo najpotrebnije i problemi su izbegnuti.

Nakon nešto mirnijeg perioda, sa neprijatnostima na servisu susreo se i Krajinović, tačnije jednom brejk loptom, koja je bila spasena dobrim bekhendom.

Delovalo je da će prvi set biti odlučen posle taj-brejka, međutim, u 11. gemu na servisu Filipa, ispušteno je 30:0 – Hrvati su vezali četiri poena i na kraju probili naše na mreži, za osvojen prvi set posle 46 minuta.

Posle mirnog početka drugog seta, Hrvatska je u četvrtom gemu stigla do brejka, koji je praktično značio i pobedu.

Do kraja susreta su napravili još jedan i do ukupne pobede stigli na ubedljiv način, 7:5, 6:1.

Ranije danas, možda i presudan duel odigrali su Dušan Lajović i Borna Gojo, a pobedu je odneo 279. igrač planete, rezultatom 4:6, 6:3, 6:2.

Usledio je 20. međusobni okršaj Novaka Đokovića i Marina Čilića, a 18. pobedu ostvario je srpski as, rezultatom 6:4, 6:2.

Hrvatska će u finalu Dejvis kupa igrati protiv boljeg iz duela Nemačke i Rusije, koji se sastaju u subotu.