• Rashladni uređaji povećali potrošnju struje za 20 posto

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Vreli talas i korišćenje rashladnih uređaja iz dana u dan povećavaju i potrošnju struje.

    Samo juče potrošeno je čak 96 gigavat sati, što je 20 posto više nego prošle sedmice, a u odnosu na prošlogodišnji junski prosek potrošnja struje veća je za četvrtinu – potvrdili su RTS u „Elektromreži Srbije“.

    Iz EPS-a poručuju da struje ima dovoljno i da je elektroenergtski sistem stbilan da pokrije povećnu tražnju.

    Iako, visoke temperature otežavaju rad na kopovima uglja, termo i hidroelektranama, svi proizvodni kapaciteti kažu, rade po planu za ovo doba godine.

    Vreli talas i korišćenje rashladnih uređaja iz dana u dan povećavaju i potrošnju struje.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija

    Kako bezbedno da plaćate telefonom i karticom

    Lažne poruke, fišing, zlonamerne aplikacije i zloupotreba QR kodova najčešći su načini na koje prevaranti pokušavaju da dođu do novca korisnika. Stručnjaci objašnjavaju kako da prepoznate […]

    Nove cene goriva

    Bezolovni benzin u narednih nedelju dana biće skuplji za dva dinara i litar će koštati 193 dinara, dok je cena evrodizela nepromenjena i iznosi 217 dinara. Nove cene goriva objavljuju se svakog […]