• Srbija prvak sveta u basketu 3×3 – pogledajte kako se slavilo u gledalištu VIDEO

Reprezentacija Srbije u basketu 3×3 osvojila je večeras zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Antverpenu, pošto je u finalu bila bolja od Litvanije sa 21:16.

Strahinja Stojačić je u selekciji Srbije imao devet poena, Mihailo Vasić je dodao pet, Dejan Majstorović četiri, dok je Marko Branković upisao tri poena.

U litvanskoj selekciji bolji od ostalih je bio Darijus Tarvidas sa sedam poena, a Ignas Vajtkus je postigao pet poena.

Srbija je od početka kontrolisala rezultat i ubrzo je došla do šest poena prednosti (7:1).

Litvanija je u nekoliko navrata prišla na tri poena razlike, ali je Srbija zatim ponovo došla do sigurne prednosti.

Ovo je ukupno peta zlatna medalja za Srbiju na Svetskim prvenstvima, a prva nakon 2018. godine.

Bronzu je ranije danas osvojila selekcija Francuske, koja je posle produžetka pobedila Belgiju sa 18:17.