• Zlato za Srbiju na Svetskom atletskom prvenstvu za starije juniore

Adriana Vilagoš, sedamnaestogodišnja reprezentativka Srbije, osvojila je danas u Najrobiju zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu za starije juniore, u disciplini bacanje koplja.

Do svetskog zlata uspela je da dođe prvim hicem i ujedno postavi novi državni rekord u konkurenciji starijih juniorki. Ona je koplje od 600 grama bacila do 61.46 m, saopštio je Atletski savez Srbije.

Drugo mesto zauzela je Elina Tzengko iz Grčke daljinom od 57.91 m, dok je treća bila kubanka Yiselena Ballar Rojas sa 55.13 m.

Svetsko prvenstvo za starije juniore i juniorke, takmičare do 20 godina, održava se od 18. do 22. avgusta 2021. godine u Keniji. Našu zemlju predstavlja devet reprezentativaca, a prvo veliko finale imala je Adriana Vilagoš.

U još jednom današnjem finalu evropska juniorska vicešampionka Ivana Ilić u trci na 100 m zauzela je peto mesto sa vremenom 11.54 s, iako se u finale plasirala sa trećeg mesta u ukupnom plasmanu.

Prvo mesto osvojila Tina Clayton (JAM) rezultatom 11.09 s, drugo mesto zauzela  je Beatrice Masilingi rezultatom 11.39 s (NAM) i treće mesto pripalo je atletičarki Švajcarske reprezentacije Melissi Gutschmidt koja je došla do bronzane medalje rezultatom 11.51 s.

Ivana će trčati i u kvalifikacijama na 200 m koje su na programu sutra od 10h.