• Zvezda pobedom započela Ligu Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom su započeli novu sezonu Lige Evrope! Srpski šampion slavio je na Marakani protiv Brage rezultatom 2:1 (0:0) u prvom kolu grupe F.

Posle 75 minuta pretežno rezervisane i ne tako interesantne predstave dva tima, u kojoj su gosti bili za nijansu konkretniji, meč se rešio u svega deset minuta.

Crveno-beli su poveli golom Milana Rodića, posle kornera Gelora Kange. Već u sledećem minutu Braga je poravnala udarcem Galena sa 20 metara, da bi slavlje ekipi Dejana Stankovića doneo Aleksandar Katai iz jedanaesterca u 85. minutu.

Beograđani u sledećem kolu Lige Evrope, 30. septembra, gostuju Ludogorecu, koji je remizirao 1:1 sa Mitjilendom, ali ih pre toga čekaju tri meča u Superligi Srbije.

Prvi je ujedno i najvažniji – protiv Partizana u nedelju od 18 časova u Humskoj. Uspela je Zvezda da napravi odličnu uvertiru za večiti derbi.