• Dvoje povređenih u padu nadstrešnice u Novom Sadu stabilno

    Stanje dvoje povređenih prilikom pada nadstrešnice na novosadskoj železničkoj stanici je stabilno, ali ne može da se kaže da su van životne opasnosti s obzirom na to da se još uvek nalaze u jedinici intenzivne nege, kažu nadležni iz Univerzitetskog kliničkog centra Vojvodine.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Dvoje povređenih u padu nadstrešnice u Novom Sadu stabilno
    Foto: 013info

    Zbog mogućnosti od nastanka infekcija karakterističnih za jedinice intenzivne nege i težine i obima povreda, stanje dvoje povređenih, prilikom obrušavanja nadstrešnice, i dalje se karakteriše kao teško, naglašava direktorka Univerzitetskog kliničkog centra Vojvodine profesorka Vesna Turkulov za RTV.

    Turkulov podseća da su u negu povređenih od prvog dana uključeni hirurzi raznih specijalnosti, zatim anesteziolozi, infektolozi kao i lekari ostalih specijalnosti.

    Psiholozi i psihijatri su takođe od početka uključeni kako u negu povređenih tako i u pružanje pomoći i podrške članovima njihovih porodica, kaže doktorka Turkulov.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Vojvodina

    Najskuplji stan u Srbiji prodat za 2,6 miliona evra

    Ukupna vrednost ostvarenog prometa na tržištu nepokretnosti u Srbiji dostigla je približno dve milijarde evra, što predstavlja najvišu zabeleženu vrednost za prvi kvartal od uspostavljanja […]