Svaki put kad se poveća temperatura sladoleda, ledeni kristali u njemu se rastope. I to nije ništa čudno niti loše ako planirate da odmah pojedete svu količinu sladoleda…
Ako sladoled ne nameravate pojesti istog trena nakon kupovine, poželjno ga je skladištiti na sigurno mesto. Tačnije u zamrzivač.
No nije svejedno gde stavljate kutiju. Iako mnogi žele da im sladoled bude pri ruci, najbolje ga je staviti što je dublje moguće u zamrzivač. Na taj način smanjujete mogućnost da će se sastojak kutije lagano topiti svaki put kad otvorite zamrzivač.
Sladoled bi trebalo da ima vrlo kremastu teksturu. Ipak, ako kutiju vadite iz zamrzivača i opet je stavljate unutra, ona će se promeniti. Sladoled će čak nakon nekog vremena biti pun ledenih iglica.
Svaki put kad se poveća temperatura sladoleda, ledeni kristali u njemu se rastope. I to nije ništa čudno niti loše ako planirate odmah pojesti svu količinu sladoleda.
No ako ponovo zaledite taj delimično rastopljeni sladoled, kristali će se ponovo formirati, no ovoga puta biće još veći i hrskaviji te će tako smanjiti kremastost ledene poslastice i vaš užitak.
Planirate li jesti sladoled u etapama, nakon kupovine ili izrade u sopstvenom domu, najbolje ga je podeliti na manje porcije, te staviti na duboko zamrzavanje. Pripazite da svaka kutija ima čvrst poklopac kako sladoled ne bi „pokupio“ miris zamrznutog mesa i povrća.
Svaki put kad se poveća temperatura sladoleda, ledeni kristali u njemu se rastope. I to nije ništa čudno niti loše ako planirate odmah pojesti svu količinu sladoleda…