• Vikipedija na srpskom dostigla 700.000 članaka

    Vikipedija na srpskom dostigla je 700.000 članaka, dok je najposećeniji članak u poslednjih mesec dana onaj o TV seriji Sablja, saopštila je Vikimedija Srbije.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Vikipedija na srpskom dostigla 700.000 članaka

    Vikipedija na srpskom jeziku je pokrenuta 16. februara 2003. godine i od tada je postala jedna od najvećih Vikipedija na slovenskim jezicima, navodi se u saopštenju Vikimedije.

    Dodaje se da je ta onlajn enciklopedija rezultat rada stotina volontera koji svojim znanjem i veštinama doprinose stvaranju najveće baze slobodnog znanja na srpskom jeziku.

    Navodi se da Vikipedija na srpskom danas ima više od 27 miliona pregleda i 28 miliona izmena na mesečnom nivou i do danas ju je uređivalo oko 400.000 urednika, a danas je aktivno oko 2.000.

    „Sa preko 700.000 članaka, Vikipedija na srpskom jeziku pruža informacije iz raznih oblasti, uključujući istoriju, kulturu, nauku, tehnologiju, sport i mnoge druge a dostizanje 700.000 članaka nije samo broj, već simbol kontinuiranog rada, posvećenosti i saradnje zajednice volontera“, piše u sapštenju.

    Vikimedija Srbije ističe da Vikipedija na srpskom jeziku ne bi bila moguća bez mnogobrojnih volontera.

    „Vikipedija na srpskom jeziku ne bi bila moguća bez zajednice predanih volontera koji uređuju, kreiraju i održavaju članke. Svaki urednik, bez obzira na veličinu svog doprinosa, igra ključnu ulogu u stvaranju ove enciklopedije. Timski rad i saradnja su osnovni principi koji omogućavaju da Vikipedija ostane pouzdan izvor informacija“, navela je Vikimedija Srbije.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Zanimljivosti

    Kako se piše – Sokićka ili Sokićeva?

    U savremenom jeziku razlika u nastavcima nema veze sa pripadnošću žene mužu ili ocu, jer žena nikome ne pripada, a ne označava ni udatu ili neudatu […]