Ostaci hrane u frižideru obično mogu da se drže tri do četiri dana i to jedino ako su dobro zatvoreni.
Kao što je nama potreban vazduh za disanje, bakterije ga koriste za razmnožavanje. Neke bakterije poput stafilokoka i Bacillusa cereusa, koje prouzrokuju bolesti koje se prenose hranom, proizvode toksine koje ne uništavaju visoke temperature prilikom kuvanja. Ako se topli obrok ostavi na sobnoj temperaturi duže od dva sata, bakterije mogu brzo da se nasele.
Korišćenje aluminijumske folije za prekrivanje hrane ponekad može da predstavlja isti rizik jer ne štiti u potpunosti hranu i ne sprečava ulazak vazduha, kao što je to slučaj sa posudama sa hermetičkim zatvaranjem.
„Kad je vazduh prisutan, bakterije brže rastu, pa je nužno nabaviti odgovarajuće posude za čuvanje hrane na pravi način“, kaže dijetetičarka Lindzi Malon.
Njeno zlatno pravilo za pakovanje ostataka je da ih uvek stavite u plitke i hermetički zatvorene posude da biste ubrzali proces hlađenja i sprečili razvoj bakterija u hrani.
Mlečni i mesni proizvodi posebno su skloni bakterijama. Posebno je važno da ne bi trebalo da jedete hranu koja je stajala duže od nekoliko sati na sobnoj temperaturi.
Ostaci hrane u frižideru obično mogu da se drže tri do četiri dana i to jedino ako su dobro zatvoreni.