Vitamin D: Da li ga je bolje uzimati ujutru ili uveče?
Pitanje o optimalnom vremenu za uzimanje vitamina D često zbunjuje mnoge koji žele da maksimalno iskoriste prednosti ovog važnog nutrijenta.
Pitanje o optimalnom vremenu za uzimanje vitamina D često zbunjuje mnoge koji žele da maksimalno iskoriste prednosti ovog važnog nutrijenta.
Izvršni direktor „Mete“ Mark Zakerberg najavio je promene koje će značajno izmeniti način moderiranja objava, video-materijala i ostalih sadržaja na društvenim mrežama „Fejsbuk“ i „Instagram“. U pitanju je prilagođavanje politike pregleda sadržaja uz ukidanje fakt-čekinga (proveravanje činjenica).
Sutra pretežno sunčano, a uveče je moguća slaba kiša. Vazdušni pritisak biće u padu i najaviće jače naoblačenje i zahlađenje u noći ka petku. Do tada veoma topao vazduh stizaće sa Mediterana. Jutarnja temperautura od -1 do 8 stepeni, a najviša od 8 do 19.
Mnogi od nas uživaju u šoljici kafe (ili četiri) kako bismo se razbudili tokom dana, a novo istraživanje ukazuje na to da bi ova navika mogla čak i da nam produži životni vek, sugerišu naučnici.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak napada ispred Promenade.
Kralj rokenrola, globalna muzička zvezda, i jedna od najznačajnijih ličnosti 20. veka Elvis Prisli danas bi obeležio jubilarni 90. rođendan.
Upravni odbor Republičkog fonda PIO doneo je odluku o troškovima rehabilitacije korisnika penzija i ceni smeštaja pratioca, po ustanovama, po danu boravka.
Nacionalna avio-kompanija Er Srbija uspostaviće 11. januara direktne letove između Beograda i Šangaja (aerodrom Šangaj Pudong – PVG) u Narodnoj Republici Kini.
Prema kalendaru poreskih obaveza firmi za januar, koji objavljuje Poreska uprava, prvi rok za obaveze nakon praznika je 10. januar, do kada se podnose poreske prijave i plaća porez na premije neživotnih osiguranja za decembar 2024.
Metereolog Nedeljko Todorović izjavio je da bi današnji dan mogao da bude rekordan po visini temperature, ali da to nije ništa neobično i da je promenljivost karakteristika klime u Srbiji.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u ovom gradu, uhapsili su N. S. (1989) iz Pančeva, dok će protiv tridesetčetvorogodišnje žene podneti krivičnu prijavu, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Naknada pogrebnih troškova koji se isplaćuju onima koja su snosili troškove sahrane preminulih penzionera u 2025. godini je 76.369 dinara, objavio je Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO).
Održavanje stabilnog nivoa šećera u krvi ključno je za opšte zdravlje, bez obzira na to da li imate dijabetes ili ne.
Nove osnovice osiguranja, koje važe od januara ove godine, uvećane su za 14,5 odsto u odnosu na prethodnu godinu, saopštio je Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje Srbije.
Saobraćajna policija je tokom novogodišnjih i božićnih praznika kontrolisala više od 73.000 učesnika u saobraćaju, a otkriveno je preko 22.000 saobraćajnih prekršaja.
U Srbiji je 2,4 miliona građana registrovano na portalu e-Uprava, a koriste više od 350 različitih elektronskih usluga.
U Srbiji ne postoji zakonska obaveza za isplatu 13. plate, a prema nezvaničnim podacima tu praksu primenjuje između 15 i 20 procenata poslodavaca.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici odredili su, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u tom gradu, zadržavanje do 48 časova S. D. (1989) iz Inđije, koji se sinoć u pratnji svog advokata predao u Policijskoj stanici u Inđiji, a za kojim je bila raspisana potraga zbog događaja u Inđiji, kada je smrtno stradao Z. G. (1981), a dve osobe su lakše povređene.
Danas se očekuje mestimično niska oblačnost, a po pojedinim kotlinama na jugu i jugozapadu Srbije magla.
Mladi u Srbiji su u evropskom vrhu po svakodnevnom korišćenju interneta i nalaze se među prvih pet nacija, budući da je prema podacima Eurostata svakodnevno onlajn 100 odsto onih između 16 i 29 godina, kao i u Irskoj, Holandiji, Španiji i na Kipru.