Na čelu jabučkih „teslijanaca” po ubeđenju je Slobodan Bode Milevski, koji je osmislio i pokrenuo svojevrsnu rođendansku proslavu, ali i negovanje sećanja na autora više od 700 patenata registrovanih u 25 zemalja. Ideja se zapravo rodila u Pančevu, da bi se ubrzo preselila i trajno primila u Jabuci.
– Teslin rođendan je za nas povod da se priča o njegovom i impozantnom opusu i da se zna da je u našoj zemlji Jabuka pionir obeležavanja ovog značajnog datuma. Dolaze nam značajni gosti s kvalitetnim predavanjima, pa se ovde uvek može čuti nešto novo o Tesli ‒ i reč akademika i profesora Elektrotehničkog fakulteta i bivših direktora Muzeja Nikole Tesle u Beogradu, pisaca, publicista i poznatih novinara. Svi oni su prijatno iznenađeni da ovako istrajno negujemo sećanje na tvorca novog vremena – objašnjava za „Politiku” Milevski, jedan od sigurno najvatrenijih Teslinih poštovalaca kod nas, pronalazač poznat po izradi umanjene replike „Teslinog tornja”, Vibrirajuće mehaničke platforme, niza drugih izuma, po Teslinim nacrtima i ponosni vlasnik poveće biblioteke i kolekcije retkih naučnikovih fotografija.
Tako se maleno selo Jabuka našlo u društvu gradova sveta, koji Teslin rođendan slave kao svoj praznik. Od Filadelfije, u kojoj je to dan grada, Nijagara Folsa, Čikaga, Praga, Bratislave, Leskovca, Užica, naše prestonice i Zemuna, a posebno one Velike jabuke, Njujorka, u kom je Nikola Tesla proveo veliki deo života i završio ga 7. januara 1943. godine.
Južnobanatsko selo je jedino selo na svetu u kome se dan rođenja genija i slavnog Srbina obeležava kao praznik.