
Obradivog državnog zemljišta je ukupno 14,28 hiljada hektara od čega je najviše njiva – 13,82 hiljade hektara. Ostalog zemljišta je dodatnih 2,42 hiljade hektara, a tu je najviše pašnjaka.
Iako je teritorija Grada Pančeva u „žitnici Vojvodini“ najviše njiva, 4,75 hiljada hektara je treće klase, slede njive druge, pa četvrte i pete klase, a tek zatim je 1,28 hiljada hektara prve klase.
Kanalske mreže u funkciji odvodnjava je 1,2 hiljade hektara, navodnjava se ukupno 791 hektar,
Očekivana sredstva od zakupa poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini su 146,5 miliona dinara, dok su planirana sredstva od zakupa poljoprivrednog zemljišta 35 miliona dinara.
Dok su budžetom Grada Pančeva obezbedjena dva miliona dinara za mere i aktivnosti iz oblasti zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta.
Od nadležne republičke Uprave za poljoprivredno zemljište (dela Ministarstva poljoprivrede) Grad Pančevo dobio je saglasnost na godišnji program zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta za 2021. godinu.